Kesinleşti! 17-25 Aralık kumpasını o planladı

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Kesinleşti! 17-25 Aralık kumpasını o planladı

Kesinleşti! 17-25 Aralık kumpasını o planladı

Kesinleşti! 17-25 Aralık kumpasını o planladı

Özdil ’in firar etmeden önce çatı davanın sanığı Hidayet Karaca ile firari isimler Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Şerif Ali Tekalan ve Cemil Koca ile irtibat kurduğu belirlendi.

FETÖ’nün kaçak imamlarından “Kozanlı Ömer” lakaplı Osman Hilmi Özdil’in 17-25 Aralık darbe girişiminde görev alan FETÖ’cü 543 polisle irtibatının olduğu ortaya çıktı. Özdil’in 5 Şubat 2014’teki firarından önce Hidayet Karaca ile de görüştüğü ortaya çıkarıldı. Teröristbaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 73 sanıklı FETÖ çatı davası, geçtiğimiz hafta Ankara 4. Ağır Canice Mahkemesi’nde başlamıştı.

TELEFON TRAFİĞİ ORTAYA ÇIKARILDI

4 gün boyunca devam eden duruşmada, sanıklar İlhan İşbilen, Alaeddin Kaya, Abdülkadir Aksoy, Kazım Avcı, Ali Çelik ve Dilaver Azim’in savunmaları alınırken, Silivri’de esir bulunan Hidayet Karaca’nın savunması ise bir sonraki duruşmaya ertelendi. Mahkeme, çatı dava iddianamesinde de uyarı çekilen sanıkların HTS kayıtlarına ilişkin raporun gönderilmesi için Güvenlik Genel Müdürlüğü’ne yazı yazdı. Raporun özellikle FETÖ davasının firari sanıklarından Osman Hilmi Özdil’in telefon trafiğinin yer aldığı kaydedildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÜVENLIK ABİSİ

Özdil’in, tutuklu ve firardaki sanıklarla olan telefon trafiğini ortaya koyacak olan raporda hem, görünürde sigorta şirketi sahibi olduğu fakat FETÖ’nün güvenlik imamlığını yaptığı ve 17-25 Aralık darbe girişiminde faal rol oynadığına dikkat çekildiği öğrenildi. Raporda, Özdil’in kumpas operasyonlarının yürütüldüğü Ankara, İstanbul ve İzmir Emniyetinde görevli polis şefleriyle irtibatı olduğu belirtilirken, aynı zamanda örgüt içinde “abi” konumunda yer alan polislerin de aralarında bulunduğu 543 kişiyle telefon trafiği olduğuna muhabere edildi. 17-25 Aralık darbe girişiminin başarısız olmasının arkasından görevini yardımcısı Abdülletif Tapkan’a devretiği belirli Özdil, 5 Şubat 2014 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına kaçmıştı.

KAÇMADAN KARACA İLE GÖRÜŞMÜŞ

Teröristbaşı Gülen’in bulunduğu ABD’ye gittiği belirlenen Özdil’in kaçmadan hemen önce de FETÖ davasının tutsak sanıklarından Hidayet Karaca ile mülâkat yaptığı açıklama edildi. Gelecek bu rapor doğrultusunda mahkemenin Silivri Cezaevi’nde tutuklu yer alan Karaca’ya görüşmenin içeriğini soracağı öğrenildi. öte yandan, Özdil’in röportaj listesinde, FETÖ çatı davasının firari isimleri Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Şerif Ali Tekalan, Cemil Koca gibi isimlerin de bulunduğu kaydedildi.

FBI’YA KOZMİK BİLGİLERİ KAPTIRDI

Osman Hilmi Özdil’in görünürdeki mesleği sigortacılıktı. Nüfus kayıtlarına kadar 5 Aralık 1968 Adana Kozan doğumlu alan Özdil, Kozan’ın Mahmutlu Mahallesi nüfusuna belirtilen. 1993 yılında dünya evine giren Özdil’in dört çocuğu var. Özdil, 2007 yılında ABD’ye giriş yaparken içinde kozmik bilgilerin bulunduğu bir dizüstü bilgisayar ile yakalandı. FBI’nın, içindeki verilere el koyduğu bu bilgisayarda FETÖ’nün devletteki örgütlenmesi ve devletin istihbarat kurumlarından ele geçiriken kritik bilgilerin bulunduğu iddia edilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir