CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0285
  % -0,50
 • EURO
  6,7737
  % -0,45
 • ALTIN
  251,5051
  % -0,68
 • BIST
  87.677
  % 1,62
Eğitim Öldü Onların Başı Sağolsun… Bizlerin Gözü Aydın Olsun
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Eğitim Öldü Onların Başı Sağolsun… Bizlerin Gözü Aydın Olsun

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Recep Özdemir

Malatya’nın En Büyük Medya Portali, Kanal Malatya’daki İlk Köşe Yazıma “Son Yıllarda Ülkemizin Kanayan Yarası, Eğitim Sektörüdür”  Gibi Klişe Bir Cümle İle Girmek İstemezdim Aslında.

Eğitim Bir Ülkenin Geleceğini Belirleyen, O Ülkeyi Aydınlatan Ve Zalim Düşüncelerden Soyutlayan, İnanılmaz, Alabildiğine Uzanan Geniş Bir Kavramdır. Etrafımıza Şöyle Bir Bakıp, Aklıselim Düşünerek Geçmiş Yıllara Dönersek; Eğitimin Zor Şartlar Altında Fakat Kaliteli Olduğunu Görmek Mümkün…

Ta Ki Ne Zaman? Eğitim Sermaye Piyasasına Girdi… İşte O Zaman Kalite Düşmeye Başladı. Peki, Yavaş Yavaş Büyüyerek Üzerimize Çığ Gibi Gelen Bu Girdaptan Nasıl Kurtulabiliriz? Çözümleri Nelerdir?

Evet, Uzun Yılların Verdiği Eğitimci Tecrübemle, Aklınızdan Geçenleri Tahmin Edebiliyorum Aslında, Çocuklarımızın Stresini Yaşadığı Sınavlar Ne Kadar Belirleyici? Ne Kadar Adaletli? Ne Kadar Amaca Hizmet Ediyor? Bunları Artık Tartışmak Bile İstemiyoruz. Çünkü Toplum Olarak Çok Sıkıldık.

Bu Ülke Kimlerin Sınavlardan Ful Çektiğini Görmediki?… Sıra Arkadaşları, Karı Koca Eşler Ve Fakir Edebiyatları… Beraber Çalışmış Olamazlar Mı? Kim Bilebilir?

Her Şeye Rağmen İşte Bu Hak Yemenin, Hırsızlığın, Ahlaksızlığın Önüne De Yine Eğitim İle Topluma İyi Bir Temel Eğitim Vererek Geçebiliriz. Bu Zamanda Eğitim, Mum Işığında Akıllı Tahtada Ders Anlatmaya Benzer. Bazı Sorunları Çözmeye Temelden Başlayarak Yeni Nesli Aydınlatarak Start Verebiliriz. Kalpleri Temizlenmiş, İlimi,  Bilimi Ve Güzel Ahlakı Bir Arada Kullanabilen Nesiller Yetiştirmek İçin Pes Etme Zamanı Değil, Aksine Daha Güçlü Sarılma Ve Eğitim Sorununu Yine Eğitim İle Kurtarma Zamanıdır Zaman. Böyle Nesillerin Yetiştirilmesinde Her Zaman Olduğu Gibi En Büyük Görev Ve Sorumluluk Biz Öğretmenlere Düşmektedir.

Bu Anlamda Vazifesini Çok İyi Yapan Kurumlar Ve Öğretmenlerimiz Yok Mu?

Olmaz Olur Mu? Çok Şükür Hala Varlar Hala Varız. Özellikle Bunca Olumsuzluklara Rağmen Doğruluktan Ayrılmayan Ve Eğitimden Başka Limana Sığınmayan O Var Olanlara Ve Onları Var Edenlere Kendi Adıma Sonsuz Teşekkür Ederim.

Şöyle Bir Bakışta Özellikle Malatya’mızda Eğitim Mücadelesini Vermeye Devam Eden Ve Pes Etmeyenler Diye Düşününce İlk Aklıma Gelenlerden Olan, Lider İlfen Kurumlarını (Burak Dağdelen), İhtiyaç Akademi (Ahmet Karakurt ), Parentez Kolejlerini (Murat Milisoğlu) Gibi Emektar Kurum Ve Kişileri Saygı İle Selamlıyorum. Bir Bakışta Bu Aklıma Gelenler Ve Aklıma Gelemeyenleri Birde Henüz Benim Bile Bilemediğim Bu Mücadeleyi Devam Ettiren Eğitim Neferlerinin Allah Işıklarını Ülkemizden Memleketimizden Eksik Etmesin İnşallah.

Evet, “Eğitim Öldü” Başımız Sağolsun, Ama Ölen Eğitim Kara Eğitim Sahte Eğitim, Öyle Bir Eğitimi Başımıza Musallat Edenlerin Başı Sağolsun, Bizlerin Türk Milletinin Başı Dik Gözü Aydın Olsun.

Şimdi Dim Dik, Uzun Durma Zamanı… Türk Milleti Vatanı İçin Ve Millet İçin Nelerden Vaz Geçmedi Neleri Feda Etmediki? Türk Milleti Kimleri Eğitmediki? Zaman Dünyayı Eğitme Zamanı Tüm Toplumları Eğitme Zamanı. Bizde Böyle Sevda Dolu Eğitim Neferleri Olduktan Sonra Gözümüz Aydın Ola İnşallah.

Hak Şerleri Hayr Eyler… Ne Eylerse Güzel Eyler

Recep Özdemir

Özel Kolej Yöneticisi

Matematik Öğretmeni

Yazar – Düşünür

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dalgana

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Ustadım öncelikle tebrik ederim.Hepimizin kanayan yarası olan eğitim daha güzel dile getirilemezdi.
  Ama yetmez daha çok çalışıp ülkeyi Atamızında istediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmalıyız.

 2. Ustadım öncelikle tebrik ederim.Hepimizin kanayan yarası olan eğitim daha güzel dile getirilemezdi.
  Ama yetmez daha çok çalışıp ülkeyi Atamızında istediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmalıyız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder