CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada

TANER AKKUŞ SURİYELİLERİN PENCERESİNİ SOSYAL MEDYAYA AÇTI

Stratejist yazar Taner Akkuş, Suriyelilerin son zamanlarda içine düştükleri durumun bilinçlendirilmesi konusunda sosyal medyada bir çağrıda bulundu.

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada
Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada

‘Ülkemizde bulunan Suriyelilerin yasal ve sosyal hakları konusunda neler yapılmalı’?..dedi.

Bayramda; Türkiye’de yaşayan Suriyeli birkaç aileyi kamuoyunda hayırsever olarak bilinenBeyza Meysun hanım ve ekibiyle ziyaret ederken karşılaştığı durumlar karşısında duygusal anlar yaşayan Akkuş Suriyelilerin pencerelerini sosyal medyaya açtı..

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada
Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada

Hediyeler ve ikramlar faslı ardından ailelerin yaşadığı travmaları bir nebze unutmalari için kendilerine motivasyon içerikli sorular yönelten Akkuş ev halkından bakın ne cevaplar aldı;

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada;

TANER AKKUŞ..
Şu anda bir dilek hakkınız olsa ne dilerdiniz?
EVİN BABASI..
Tabiki Suriye’ye geri dönmek..

TANER AKKUŞ..
Elinizde olağanüstü bir güç olsaydı ne yapmak isterdiniz?
EVİN HANIMI..
Tüm İslam aleminin biraraya getirip birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlardım..

TANER AKKUŞ..
Büyüyünce ne olmak isterdin?
EVİN KÜÇÜK KIZI..
Kur’an ve din hocası olmak isterdim..

TANER AKKUŞ..
Şimdi bir dua etmek ve duanın da kesinlikle kabul olacağını bilseniz ne için dua ederdiniz?
EVİN NİNESİ..
Savaşların ve bombaların durması için dua ederek çocukların ve mazlumların huzurlu yaşaması için dua ederdim..

TANER AKKUŞ..
Eşinizle birlikte güzel bir gün yaşamak şansı olsaydı nerelere gitmek isterdiniz?
EVİN GELİNİ..
Eşimle birlikte huzurlu olduğum hergün ve heryer bana cennettir zaten..

TANER AKKUŞ..
Şimdi tam yetkileri olan bir görev verilse ne yapmak isterdiniz?
EVİN BÜYÜK KIZI..
İslam dini içinde yaşayan ayrılıkları birleştirmek için ömrümü feda ederdim..

Tüm bu cevaplar karşısında sorumluluk bilinci taşıma hissiyatı taşıyan Akkuş sosyal medya da bir çağrı yaptı.

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada;

SOSYAL MEDYA KULLANICILARININ, SURİYELİLERİN YASAL VE SOSYAL HAKLARI KONUSUNDA TEMENNİLLERİ VE ELEŞTİRİLERİ NELERDİR?.. 

Sosyal medya kullanıcılarına yöneltilen bu anlamlı soruya verilen yüzlerce cevaplardan işte bazıları..

BEYZA MEYSUN KANDAL
Bugüne kadar türkiyede hangi sorun çözüme ulaştıda şimdi kalkmış başkalarını suçluyoruz..
Kendi içimizde fikir ayrımı yaşıyoruz birlik ve beraberliğimizi kaybettik toplum olarak eksiklerimiz kusurlarımız var biz kendimizi düzeltemezken zaten başkasına iyi örnek olamayız..

DEMET ÖZÇELİK 
Onlarında iyi yaşamaya hakları var iyi giyinmeye güzel yaşamaya bu konuya deyinmeniz çok güzel..

HÜLYA AKÇAY 
Gönlü Güzel Dostum Değindiğin Konu Çok Güzel Fakat Hepsi için Geçerli Değil Bende Üzülüyorum Ama Hepside Acınacak Halde Değil..

YASEMİN TUTKU 
Ben her türlü fikre saygı duyuyorum lakin her insanı aynı kefeye koyarak eleştirmek ne kadar doğru onu bilmiyorum…ülkelerine dönsünler savaşsınlar niye kaçmışlar diyenleride anlayamıyorum..eğer konuyu burdan ele alacaksak,elinizi vicdanınıza koyup düşünün acaba askere yolladığımız gözümüzden sakındığımız evlatlarımızın hepsi gönüllü mü gidiyor.sırf vatani görevini ertelemek için veyahut kısa dönem askerlik yapmak için kitabın yüzüne dahi bakmadan okuyan kişileri tanıyorum..bugün ülkemizde böyle bir savaş çıksa sanıyormusunuz ki herkes canla başla savaşacak…kaldı ki bugün suriyeli kardeşlerimizle yaptığımız sohbette 3 milyon insanın vefat ettiğini 2 milyon insanın türkiyeye geldiğini 1 milyon kadarınında avrupa ülkelerine gittiklerinden bahsettiler bu ülkenın nüfusu bundan ibaret değil elbet…yani bu insanlar savaşıyor…bugün onlara hayallerini sorduğumuzda verdikleri cevaplar yüreğimi paramparça etti.inanın kocaman yürekleri var..ben karşı komşumun kapısını çaldığımda kapıyı sadece aralarken bu kardeşlerimiz bize yüreklerine kadar açtılar…dinlemeden yargılamak yapabildiğimiz en kolay şey…Kardeşçe yaşamak bu kadar zor olmasa gerek bu dünya hepimize yeter..siz sevgi çiçeklerinizi ekin kötülükler ancak böyle silinir..

FATMA YURTMAN
Taner bey Suriyeliler evlerinden olmuşlar memleketinden  olmuşlar bir cesur Ada’m çıkmış açın kapıyı gelsinler demiş ve ölmemek için Türkiye’ye gelmişler sığınacak dalları kalmamış kıymetli Cumhurbaşkanı’ndan Allah razı olsun bu Türkiye’ye Allah bereket verir neden acaba hep ezilenlerin yanında olduğu için kimlik verelim diyorlar iktidar bizi temsil edenler evet diyorsa olur neden olmasın bazen yorumlar oluyor Suriyelilere kımlik verirlerse ak partiye oy yok zaten o kişiler oy felan verdikleri yok anca tehdit yapıyorlar Taner bey Suriyelileri ziyaretinizden dolayı sizi tebrik ederim birde kendimizi onların yerine koyalım bakalım kolaymı.?.

NEBİYE YILMAZ
Hayırlı bayramlar Taner Bey sizi takip ediyorum emeğinize sağlık bizleri böyle konularda bilinclendirdiginiz için. Benim istediğim böyle Suriyeli ve ihtiyaç sahibi çocuklara güzel ve eğlenceli aktiviteler piknik havuz ata binme ve cocuklara yönelik beceri atölyeleri  yapılması onlar bu şekilde daha mutlu olacağı kanısındayım teşekkür ederim..

HÜLYA KURUCU BİTMEZ 
Hayirli bayramlar taner bey ..tek bir sozle kendimizi onlarin yerine koyup öyle infaz edelim.bombalarin bizim üzerimize patladigini düşünün ve bizi kabul etmeyen bir devlet ? Allah’in da kulun da kabul Etmeyecegi bir durum sadece empati SAYGILAR..

EBRU ÜNLÜ 
Şimdiden suriyeliler bomba hazırlıklarına başlamış durumda. Vatandaşlık vereceğimiz şu insanlara bakın. Ilk bombalarını kendi üzerlerinde yanlışlıkla olsada denediler.  Başarılı da oldular. Bu konuda Türkiyenin Milliyetçi bir rota izlemesi lazım. Bunlara vatandaşlık vererek kendi sonumuzu getirmeyelim.
Herkes Türkiye vatandaşı olamaz.
O Asaleti her vücut kaldıramaz.

FATMA SELMA ŞENSOY 
Rabbimin merhameti sonsuz bizler neyizki, keşke kıymet bilseler ,  yeteri kadar imkanlar verildiğini düşünüyorum.

DEMET ÖZÇELİK 
Çoğumuz biber anneyiz elimizi vicdanimiza koyalım çocukların günahı yok . büyüklerin hatalarını çocuklar cekmemeli ve ben suriyeli yetim bir çocuğa ekmek verdigimde hayır yanlış yapıyorsun sen o çocuğu doyurursan senin çocuğun aç kalır diyenlere cevabım ekmeğin yarısı ona yarısı benim çocuğuma  dedim.boylece kimse aç kalmaz.

MERYEM ÇETİNKAYA 
Bu konuda zaten yeterince dolmuş biri olarak şunları söyleyebilirim ben kendi çevremden örnek gösterirsem yakın zamanda Suriye  vatandaşı birinin Türk hanımlarını taciz etmesi sonucu bir sürü kargaşa yaşandı bunun yanı sıra ev kiralarındaki faiş fiyat artışı da cabası aynı zamanda bizim ülkemiz olsaydı size sahip çıkmazdı diyenler mi dersin yada Türk’ler burdan gidecek burası bize kalacak diyenler mi  hiçbir parkta rahat oturamaz hale gelişimizde cabası biz zaten yeterince vicdan ve merhamet gösterdik yaşadıklarını yaşamasakta anlamaya çalıştık ama kişi ülkesi için savaşmadıkça o bayrağın ne anlamı vardır..

ZEHRA YILDIZ 
Bizim memleketimize sığınmışlar,canlarını zor kurtarıp gelmişler sahip çıkmasak geri göndersek olmazdı,fakat her şey bir yere kadar savaş biter bitmez ülkelerine acil geri dönmeliler sonuçta vatanları Suriye.Ayrıca nerdeyse bütün erkekleri savaştan kaçtılar ülkelerinde durup savaşmalı vatanlarına sahip çıkmalıydılar,sadece kadınlar ve çocukları almalıydık hem sosyal medyada görüp okuduğum Suriye’liler yazdığı yorumlarda biz Türkiye’de kalmak istemiyoruz Avrupa’ya gitmek istiyoruz diyorlar.Yani sonuç olarak ülkelerine dönmeliler en tez vakitte.Allah yardıncıları olsun..!!

REYHAN ŞENEL 
Bende onların düştüğü hallere üzülüyorum. Çoğu insan gibi bizde olabilirdik yada olabiliriz diyorum ama bir süre sonra onların bize nankörlük edeceğine endiseliyim.gercekten suan çok ihtiyaç sahibi olan var. Devletimizin onlara yeterince imtiyaz verdiğini ve sahip çıkmaya çalıştığını hepimiz biliyoruz.ama ya sonrası. Onlar için ne yapılırsa yapılsın dikkatli olunması gerekiyor diye düşünüyorum.

MERVE EVREM
Suriyeliler konusunda ben çok hassasim..onlarin ulkemize gelip siginmalarini herzaman kendimi onlarin yerine koyarak dūşūnmüşümdür..insanın yaşadığı toprakları terkedip gitmesi hicde kolay değildir..
Bu konuda onların ülkemize yerlesmelerine karşı gelenler pekte umurumda olmuyor ..Allah yardımcıları olsun..

CANDAN YAZICI KOÇ 
vatandasliklarini ve onlara sağlanan ayricaliklarini bende doğru bulmuyorum tabiki düşmüşe vurmak bize yakışmaz ama onların samimiyetine inanmıyorum bizim ülkemizde kendi ülkelerindeki gibi bir şey olsa bizi ilk vuracak onlar olur.Ama sayın cumhurbaşkanımız bir şey yapıyorsa ve düşünüyorsa illa bir düşündüğü vardır .o ülkesi ve milleti için asla yanlışı düşünmez.

ÖZLEM DEMİRCİ 
Vallahi abim bizim burası yani SAKARYA doldu taştı suriyeliler le ilgili tabiki onlarında yardıma ihtiyacı var her insan gibi  allah yardımcıları olsun elden bir şey gelmiyo ki yapalım Taner Akkuş abim.

PINAR EFE
Suriyelilere gereken ilgi ve alaka zaten çok fazlası ile yapılıyor.Sevgi ve ilgi bekleyebilirler lakin bazılarının hal ve hareketleri oldukça rahat.Ve bu yüzden de halktan tepkiler çoğalıyor.Suriyelilere karşı bir tavırda oluşuyor.Eğer böyle devam ederse baya bir karışıklık olacak.Sizde onlara hal ve hareketlerinde daha dikkatli olmaları gerektiğini söylerseniz daha iyi olur.Yoksa halkın tepkisi artacak gibi…Çok teşekkürler.

DUDU TEKİN 
Yardımlaşma güzel birşey taner bey bizde burda yardım yaptık ama TC mizi ve vatanımızı vermeye karşıyım..

BAYRAM KARAHAN 
Ben olsam hemen çıkarırım bunları..bu ülkede kendi ülkesine faydasi olmayan bu ülkeye hiç olmaz..çocuklar kadınlar neyse de bu gençler niye kaçmış?. ölecekse kendi toprağında ölsünler..

LÜTFİYE NAR
Suriyelileri misafir etmek sıkıntılarına gücümüzün yettiği kadarıyla yardımcı olmak insanlık göörevimiz buraya kadar düşüncelemiz bu fakat sözkonusu vatandaşlıksa pek sıcak bakamıyorum nedenine gelince ben sadece Adanada yaşayan suriyeliler hakkında konuşayım kaldıkları bölgelerde halkla uyum sağlayamıyorlar geneli olmasada çoğu bizim geleneklerimize uygun yaşamıyor  biz yardım etmek isterken kendi ülkemizde çocuklarımızzın geleceğini  tehlikeye atıyoruz söz konusu ekmeğimizi paylaşmak olsa bunu her türk vatandaşı yapar  huzurlu ve refah bir ülkede yaşamak istiyoruz savaş bitsin onlarda topraklarında huzur içerisinde yaşasınlar temmenimiz bu ..HAYIRLI BAYRAMLAR..

RIZA GÜNAYDI 
Taner bey kimister vatanını terk edip başka ülkeye gitmeyi sonucta türkiye ye gelmiş türkiye bu halka maddi manevi yardım ediyor hakkım varsa helal olsun yazacagınız yazı da hayırlı olur inşallah ALLAH C.C. yardım cılar olsun.

ELİF BURCU TAŞ 
Ramazan’da Suriyelilerin yaşadığı 3 farklı evi ziyaret ettim. Birinde 5 kadın,  birinde 3 kadın, sonuncusunda ise 1 kadın çocuklarıyla birlikte yaşıyorlardı. Hepsinin kocası savaşta hayatını kaybetmiş, çocuklar yetim kalmışlardı. Ne Türkçe konuşabiliyor ne de çalışıyorlar. Sadece yardımseverlerin yardımları ile gecimlerini sağlayan bu insanları korumak onlara Ensar olabilmek bizlerin görevi.  Vatandaşlık olayına gelince her önüne gelene elbette verilmeyecektir. Kaldı ki vatandaşlık verilmesi halinde onlar da bizler gibi vergisini ödeyen, sınavla okula giren, hayatı çalışarak kazanan bireyler olacaklar. Nankörlük meselesine gelince bu ülkenin meclisine kadar girmiş hainler varken Suriyelilere kızmak oldukça yersiz bir tartışma. Allah Ümmet-i Muhammed’in yardımcısı olsun.

MEHTAP LİMAN 
Hayırlı bayramlar  yorum yazmak istemedim çünkü yapılan iyilikte eleştiride yada iyi niyetli davranışta Allah ile kul arasında bi gizli bağdır ben şahsım adına mahallemdeki Suriyeli vatandaşlarımızı çok üzülerek söylüyorum bu ramazan farkkettim inanın bizim insanımizdan daha mütevazi ve nahifler yatalak çocukları var  elimizden geleni yaptık ama emin olun hiç bir şey istemiyorlar yada istemeyi bilmiyorlar hep şükreden bir dilleri var benim insanım onlardan daha çok ağlayıp şikayet ediyorlar o yüzden sizden ricam çok iyi bi anlatımla bu programı yapabilmeniz kıyıda köşede o kadar sesiz çığlıklar varki duyamıyoruz çok teşekkür ederim vaktinizi aldim..

HANDAN YEŞİLYURT 
Hayırlı bayramlar Suriyelilerle geldikleri günden beri ilgilenmeye çalışan biri olarak sizi tebrik ederim halk arasında onlara karşı oluşan yanlış algıyı belki bu konuları gündeme getirerek biraz hafifletiriz yabancı konuşan herkes Suriyeli değil önce bu bilinmeli götürdüğümüz ikinci el bir kıyafet veya bir yiyecekten daha önemlisi onları insan olarak görüp saygı göstermek acılarınızı paylaşıyoruz demek  hastahaneye götürüyorum bekleme koltuğuna oturmuyorlar kimlik sorunları oluyor hastane işleri oluyor bürokratik işleri bilmiyorlar cenazeleri oluyor kısacası birlikte yaşıyoruz Samsun için söyleyebilirim Iraklı 5000 se Suriyeli 2000 ama halkın gözünde hepsi Suriyeli bu siyasi bir söylem dilenenler bizim çingeneler gibi normal Suriyeliler asla dilenmiyorlar en çok eleştirenler onlara hiç yardım etmeyenler hayatları çok zor kolaylaştırmıyorsak en azından dahada zorlaştırmayalım devlet burs veriyor devlet maaş veriyor devlet kadro veriyor söylemleri üzerinde dururda bunların gerçek olmadığını yazarsanız sevinirim böyle hassas bir konuda eleştirileceğinizi bile bile yazma kararınız umut verici kolay gelsin..

GÜLÇİN YILDIZ
YARDIMLAŞMA GÜZEL BİŞEY
TANER BEY AMA VATANDAŞLIK VERMEYE KARŞIYIM
KADIN COCUK YAŞLILAR NEYSE ONLAR GELİYORLAR DAGENÇLER NEDEN VATANLARI İÇİN SAVAŞMIYORLAR
KENDİ VATANINA HAYRI OLMAYANIN BİZE NE FAYDASI OLABİLİKİ İLERDE BAŞIMIZA BELA OLURLAR
PKKA YETMİYOR GİBİ BİDE BUNLARLAMI UĞRAŞALIM.

FARUK DURUL/TASAVVUF SANATÇISI 
Suriyeli kardeşlerimize vatandaşlık konusunda Sayın Devlet Başkanımızın karşısında olanlar…Siz once Balıkesir e bir bakın …TC vatandaşı Yunanistan göçmeni dolu..pomaklarda başını çekiyor..Bir zamanlar Atatürk ün Vatandaş olarak kabul edip Dönüm dönüm arsa hibe ettiği insanlar…Bugün çığırtkanlık yapanlar emin olun Ogün suspus olanlar la aynı kafadan insanlardır…..Hayır bide istisnalar haric bize (GELME) diye isim takıyorlar..Gülermisin Ağlarmısın…(POMAKLAR ÇEREZLER KÜRTLER LAZLAR v.s)dan müslüman olanların hepsi kardeşimizdir…

NESLİHAN ERZEM TOR
Değerli dost #Taner Akkuş By Benim kaatim ülkelerindeki sorunlar bitmeli ülkelerine gönderilmeli Terör olayları artı malesef ülkemizde ne yazıkki çok insan hayatını kaybetti birde sultan ahmet minik suriye olmuş çalışanlar suriyeli bunlar için bir önlem bulunmalı #Çözüm bulunmalı #Taş yerinde ağırdır’ #Allah evlerine kavuştursun Hepsini #Amin Durum artık çok vahim malesef..

HÜLYA KURUCU BİTMEZ 
TC… vatandasi dediklerimiz kalkip hdp ye oy verip meclise getirince bunca insanımız katledilip anne kuzularimiz şehit edilirken suriyelilere vatandaşlık hakkinin verilmesi neden bu kadar gücünüz gidiyor ki asil düşman zaten içimizde bu ne yaman çelişki?..

ASLI FİLİZ CANDAN
Suriyelilere vatandaşlık verilmesine karşıyım bunun ilerde sorun doğuracağına inanıyorum..onlar için gereken yapıldımı safırlerdı ağırlandılar ülkemizi haklarımızı dışardan gelenlerle paylaşmak zorunda değiliz kesinlikle karsıyım 2 gün sonra onlarda ülkeyi karıştırmaya kalkarlar vatandaşlık niye bu ülkeyi bızlemı kazandılar vatandaşımız oluyorlar gülçin hanım sizinle hem fıkırım katılıyorum size..

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada
Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada

Suriyelilere ilgi ve sevgi gerektiğini vurgulayan Akkuş sözlerini, ‘Allah kimseyi vatanından ve toprağından uzaklaşmayı kimseye göstermesin’ diyerek bitirdi.

Suriyeliler Penceresi Sosyal Medyada;

KAYNAK: TANER AKKUŞ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder