Kuyumculara bir defalık yüzde 75 indirim!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Kuyumculara bir defalık yüzde 75 indirim!

Kuyumculara bir defalık yüzde 75 indirim!

Kuyumculara bir defalık yüzde 75 indirim!

Düzenlemeyle, ticari faaliyetlerde altının önemi ve etkisinin artırılması amaçlanıyor.

Borsa İstanbul, kuyumculuk sektörünün gelişimine katkı maddesi sağlanması nedeniyle bilhassa perakende sektöründe faaliyet bildiren kuyumculara, Elmas ve Kıymetli Taş Piyasasında (EKTP) sınırlı işlem yapma yetkisi verecek bir düzenlemeye gidildiğini açıkladı. EKTP ’de işlem yapma yetkisi için bir defaya kasıtlı olarak uygulanan faaliyet aidatı da 20 bin liradan 5 bin liraya indirildi.

Borsa İstanbul, kuyumculuk sektörünün gelişimine katkı maddesi sağlanması amacıyla bilhassa perakende sektöründe faaliyet belirten kuyumculara, Elmas ve Değerli Taş Piyasasında (EKTP) sınırlı operasyon yapma yetkisi verecek bir düzenlemeye gitti. Düzenlemeyle, ticari faaliyetlerde altının önemi ve etkisinin artırılması amaçlanıyor. EKTP ’de operasyon yapma yetkisi için bir defaya mahsus uygulanan faaliyet aidatı, 20 bin liradan 5 bin liraya indirildi. Yıllık operasyon yapma aidatı da dolardan TL ’ye çevrildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sınırlı işlem yapma yetkisine sahip olacak gerçek ve tüzel kişiler, yurt dışından ithal ettikleri değerli taşlar ile stoklarında bulunan ama daha önce Borsada operasyon görmemiş değerli taşlar dışındaki işlemleri gerçekleştirebilecek ve Borsaya bildirimde bulunabileceklerdir.”

FAALIYET AİDATINDA İNDİRİME GİDİLDİ, YILLIK IŞLEM YAPMA AİDATI DA DOLARDAN TL ’YE ÇEVRİLDİ

“EKTP ’de işlem yapma yetkisi için bir defaya bilerek uygulanan faaliyet aidatı, 20.000 liradan 5.000 liraya indirildi. Yıllık işlem yapma aidatı da dolardan TL ’ye çevrildi.”

ERDOĞAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

Kurumların işbirliği yapmasını önemsiyorum. Borsa İstanbul ile İslam Yeniden Yapılanma Bankası arasındaki imzayı kayda değer görüyorum. İSEDAK’ta açıklama ettim. Biz aralıksız milletlerarası camiada doların baskısı aşağı kalmamalıyız. Bakıyorsunuz doları yönetenler durdukları yerde önemli paralar kazanıyorlar. Ben de dedim ama gelin yeni adım atalım; altın borsasını güçlendirelim. Altın üzerinden münasebetlerimizi geliştirelim buna yürüyelim. Olması gereken budur. Bundan korktuk. Basıyor doları oradan kazanıyor. Yorulmuyor terlemiyor, işte onun için altın borsasını çok çok önemsiyorum. Kurumlarımız Merkez Bankası öncelikle elde etmek üzere daha çok çalışmalı. BİST daha çok çalışmalı. Altın öbür bir şey.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir