CANLI TV

 • Turkish
 • Turkish
 • DOLAR
  6,0197
  % 3,53
 • EURO
  6,9241
  % 4,17
 • ALTIN
  229,3776
  % 0,94
 • BIST
  88.734,76
  % 1,83
LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor

LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor
LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor

LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor

Türkiye ’nin Ilk Yerli Bütünleşik Ağ Güvenliği Cihazı LABRİS UTM, 10. Yaşına Dünya Markası Olarak Giriyor

Yüzde 100 Türk sermayesi ve Türk mühendisliğinin gücüyle ODTÜ Teknokent ’te geliştirilen LABRİS UTM mahsul ailesi, 10. yaşına yeni sürümüyle güçlenerek giriyor. internet ve ağ güvenliği ürünleriyle global ölçekte uyarı çeken Labris Networks, 2003 yılında “Türkiye ’nin ilk milli güvenlik duvarı”nı, 2005 yılında “Türkiye ’nin ilk yerli UTM ürünü”nü duyurmuştu. Ürün ailesi halen 20 ülkede 3.500 den pozitif orta ve büyük ölçekli kritik önemde ağın güvenliğini sağlıyor.

Ankara, ODTÜ Teknokent, 16 Eylül 2014 – Labris Networks çözümleriyle Türkmenistan ’dan İngiltere ’ye, Slovakya ’dan Tayland ’a değin 20 den artı ülkede, askeri kurumlar, bakanlıklar ve özel şirketlerin dahil olduğu 3.500 ’den pozitif orta ve üst seviye kurum ve kuruluşa güven ve şiddet veriyor. Sektöründe ABD ve İsrailli emniyet şirketleri ile global ölçekte rekabet eden, yüzde 100 Türk sermayeli, milli bir şirket olan Labris Networks, siber güvenlik denilince akla gelen ilk firmalardan birisi olma yolunda muhakkak adımlarla ilerliyor.

Konuya ilişkin tanımlama yapan Labris Networks CEO ’su Seçkin Gürler, “2002 yılında TÜBİTAK, TTGV ve ODTÜ Teknokent destekleriyle çıkmıştık yola, sonra bu takviye büyüyerek kullanıcılarımızın yoğun desteğine dönüştü. Vietnam ’dan, Polonya ’dan kullanıcılarınızın sizi arayıp hoşnutluk bildirmesi koskocoman bir kibir kaynağı; fakat global bir firma olduğumuz dek da milli bir firmayız, bu bakışımızı değiştirmeyeceğiz. Ülkemizin her noktasına hizmet vermek, Hakkari Yüksekova ’dan, Edirne Uzunköprü ’ye kadar but basmadık yer bırakmamak, ülkenin en kritik ağlarını güvenilir olmayan ürünlere ve dolayısıyla kişilere teslim etmemek yine varoluş amacımız olacak. Arka kapısı olan ürünler, arkadaş ve bizden görünüp, bile bile veya bilmeyerek truva atı olanların karşısında güvenilir duruşumuzu her geçen gün daha da sağlamlaştıracağız. Piyasaya sürüldüğünden bu yanlamasına geçen 10 yıllık sürede çok manâlı bir yol kat eden Labris UTM mahsul ailemiz, 10. yaşına girerken bundan böyle bütün donanımlı bir yeni nesil bütünleşik güvenlik cihazı. Bundan sonradan da kullanıcılarımızdan, milletimizden ve devletimizin her kademesinden aldığımız destekle, Türk mühendisliğinin gücünü dünyada daha fazla hissettirecek ve Türkiye ’nin İnternet ve ağ güvenliği konusundaki yegane güvenilir şirketi olarak gücümüze şiddet katacağız” dedi.

Labris UTM 3.0 Sürümü ile Neler Geliyor?

Labris Networks, Müşterek Kriterler (Common Criteria) EAL4+ seviyesinde sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlamış, dünyanın en saygın 12 ağ emniyet geçidi üreticisinden biri. Listedeki tek Türk şirketi olan Labris Networks imzasını taşıyan UTM 3.0 sürümü yeni cins emniyet mimarisi, yeni cins kullanıcı yönetimi, log izleme, analiz, ağ trafiklerini takip edebilme özellikleri ile kullanıcılarına idare edilir güvenliği sunarken, gelecek tehditlere aleyhinde yüksek seviyede yakın koruma sağlıyor.

Labris Yeni Tür Güvenlik Mimarisi ile 2000 den artı başvuru formu üzerinde bütün egemenlik sağlanırken, tüm modüllerin kullanıcı açıklama ve yetkilendirmeleri merkezi kullanıcı dizininden gerçekleştiriliyor.

Tehlikesiz ve Yedekli Erişim yeni sürümle birlikte fazla daha geniş kapsamlı ele alınıyor. Bantwidth kıstasları ve yönetimi, çok çıkışlı 3G router modu, geliştirilmiş yedekli WAN ve VPN yeni gelen özelliklerden sadece birkaçı.

Labris Wauth+ modülü artık sadece ağdaki misafir kullanıcıları değil, merkezi kullanıcı dizini ile entegre çalışarak iç kullanıcıların yetkilendirilmesine de ihtimal sağlıyor. Dış programlarla entegrasyonuna da her yerde el atılan modülün yeni sürümle bir fazla otel yazılımına entegre ayla getirildi (Fidelio Otel yazılımı, Sentez Otel Yazılımı, Akınsoft Volwox 6.0 Entegrasyonu, Rmos Otel Yazılımı, Amonra Otel Yazılımı, Asyasoft vb.).

Filtre+ ve IPS+ modülleri Labris’in şu lahza mevcut web filtre karaliste ve IPS veritabanlarına ilave olarak sunulan yeni veritabanları çok daha geniş bir içeriği üstünde barındırıyor. Webfiltre+ veritabanı ile 6 milyar üzeri web sayfası, IPS+ ile 20.000 zafiyet imzası tanımlanmış şekilde sunuluyor.

Network Visibility modülü ile web tabanlı olarak anlık trafik izlenebiliyor ve kırılımlı görsel analizler reel zamanlı olarak yapılabiliyor. Etkin olarak kurulan tüm bağlantıların görülebildiği modül ile seçili arabirim üzerindeki anlık uygulama peşine düşüp takip edilebiliyor, zeki arama özelliğiyle trafik oluşturan tüm noktalar da görülebiliyor. Tasarlanan ekranlarla belirli IP ’nin tüm bilgilerine ulaşılabiliyor.

Log View, Log Inceleme sistemi ile operasyonel, güvenlik duvarı ve UTM fonksiyon log tipleri izlenebiliyor, raporlanabiliyor. Özelleştirilebilen dashboard ile tarihsel arşiv filtrelenebiliyor, özel tarihler verilerek tarihsel arşiv oluşturulabiliyor.

Labris SoC (Security Operation Center) entegrasyonu ile yeni sürümle birlikte bütün Labris ve Harpp cihazları Labris merkezi izleme ve müdahale merkezine bütünleşik bir yakın korumaya dahil olabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber