CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Çalık, Doğanşehir İlçe Ziyaretinde 3 Müjde Verdi
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Çalık, Doğanşehir İlçe Ziyaretinde 3 Müjde Verdi

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Doğanşehir’i ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Yapmamız gereken ne ise ardına kadar yapacağız, istekleri ne ise ardına kadar kulak vereceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Çalık, ilçe ziyaretinde 100 yataklı yeni bir devlet hastanesi, bin 600 konutluk TOKİ Projesi ve doğalgaz konusunda müjdeler verdi. Partinin ilçe başkanlığında düzenlenen toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Allah nasip ederse bu huzursuz süreçleri atlatacağız. Ola Ki azıcık daha sürecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘virgül koyduk’ dedi. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın hangi talimatı olursa onları yapmak için bizler buradayız” biçiminde konuştu.

Konuşmasında 15 Temmuz FETÖ darbe ve işgal girişimine karşısında vatandaşların göstermiş olduğu tepki ve duyarlılığa teşekkür eden Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmasını eleştirmesine yönelik olarak, “Bütün dünyaya Birleşik Milletler kürsüsünde seslenen bir lider vardı. Birileri çıkmış diyor ancak ‘O konuşmayı duydum da ben utandım.’ Senin utanabilmen için daha fazla yol kat faktör gerekli, senin önce doğrusu bir lider olman lüzumlu, senin önce kasetlerle vesairelerle değil milletin desteğiyle partinin başına geçmen lüzumlu, Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu partiye ihanet etmemeniz gerekir. Milletin iradesine herkesin saygı duyması gerekir ve yolu kat ederken milletin sesine kulak vermen gerekir, ırk ne diyorsa milletin emrinin dışarıda bizim hiç birbirimizin hiçbir şey söyleme hakkı da yok, haddi de yok” ifadelerini kaydetti.

“her tarafta söylüyorum, bu milletin eli yok, ayağının altı öpülür” diyen Çalık, yapılması gereken ne varsa ardına kadar yapacaklarını söyledi. Çalık, “Azıcık önce çay ocağında oturduk. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik. Ne istiyorlarsa, çözülmesi gereken elimizden gelen tüm imkanları seferber ederken Doğanşehir için de, Malatya için de, Türkiye’nin tüm illeri için de yapılması gereken bütün destekleri vereceğiz. Başbakanın açıklamış olduğu son 23 ildeki Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için yeniden yapılanma ve yatırım hamlesi çok manâlı bir adımdır. Takriben 62 milyar, lakin dört yılda hesapladığımızda toplam da 140 milyarlık bir yatırımı 23 ilimiz için yapacağız. Bu çekicilik merkezlerinden birisi de Malatya’dır. Sanayimiz buraya gelecek, var olan sanayimiz, organize sanayilerimizin, yatırımcılarımıza vermiş olduğumuz desteklemeler devam edecek. Bundan daha sonra artarak devam edecek. Tarım alanındaki havza bazlı desteklerimiz devam edecek, daha önce vermiş olduğumuz tarım destekleri bundan sonradan da artarak devam edecek. Cazibe merkezlerinin bahşedilen bütün haklarını ilimiz içinde sonuna kadar Allah nasip ederse alacağız ve kullanacağız. Malatya için yapılacak yatırımlarımız, üniversitemiz, hastanelerimiz, yollarımız, karayolumuz, Kuzey Çevre Yolunun tümü Malatya’ya feda olsun. Bunları gerçekleştirmek boynumuzun borcu. İnşallah bunlar Malatya’da faaliyete geçecek” sözlerini kaydetti.

Çalık, Doğanşehir’e ilk olarak 75 yataklı olarak planlanan Doğanşehir Devlet Hastanesinin 100 yataklı olarak yapılacağını ifade etti. Çalık, “Doğanşehir’in 100 yataklı hastanesi bahtı açık ve uğurlu olsun” şeklinde müjde verdi. Çalık, Doğanşehir’in beklentisi olan doğalgaz konusunda da çalışmaların manâlı bir aşamaya geldiğini de kaydederek, Doğanşehir’in doğalgaza kavuşacağını aktardı. Çalık, beraberindeki heyet ile Doğanşehir Belediyesini de ziyaret etti. Çalık burada yaptığı açıklamada takriben iki yıldan beri peşine düşüp takip edilen Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerine yapılacak olan açık ve kapalı cezaevleri üretim sürecinin başladığını belirterek, bu projelerin her iki ilçeye de katma layık katacağını açıklama etti. Çalık cezaevlerinin alın yazısı kurbanı ve bir şekilde cezaevine girmiş olanların daha iyi ortam ve insanı şartlarda kalabilmelerini karşılamak nedeniyle hayata geçirileceğini ifade etti.

Çalık, sonradan Doğanşehir Kaymakamlığı ziyaret etti. Milletvekili Çalık buradaki ziyaretinde ilçeye yapılacak olan TOKİ projesi hakkında bilgi vererek, 280 dönümlük alana bin 600 tane konut yapılacağını, 280 dönümlük alanın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kadar otlak alanından TOKİ’ye devrinin yapılacağını kaydetti. Çalık, Doğanşehir ilçesinde esnafları da ziyaret ederek manzara, talep ve önerilerini dinleyip, sohbet etti. – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder