CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Polat: Yeni Bir Pütürge İnşa Ediyoruz
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Polat: Yeni Bir Pütürge İnşa Ediyoruz

Polat: Yeni Bir Pütürge İnşa Ediyoruz
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Kubbe Dağı Tüneli projesinin Pütürge’nin kaderini değiştireceğini söyledi.Pütürge’de yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında bilgiler aktaran, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Pütürge’yi yönetmeye talip olduğumuzda ilçemiz.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Kubbe Dağı Tüneli projesinin Pütürge’nin kaderini değiştireceğini söyledi.

Pütürge’de yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında bilgiler aktaran, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Pütürge’yi yönetmeye talip olduğumuzda ilçemizin fizibiletisini çıkardık. Oluşturulan raporu incelediğimizde baktık ama, ilçemiz çok geri kalmış bir ilçe. TÜİK verilerine göre, gelişmişlik düzeyi açısından Pütürge ilçemiz 823. sırada” diye konuştu.

Kubbe Dağı Tüneli projesi ile Pütürge’nin kaderinin değiştireceğini ifade eden Polat, şunları kaydetti:

“Ulaşım sorunu (Kubbe Dağı’nın mevcut durumu) ilçenin kaderini etkileyen bu dağ bilhassa kış aylarında ilçeyi adamakıllı atıl bir ayla getiriyordu. Hal böyle olunca bu noktada bir çözüm arayışına girdik ve bölgeye bir tünel yapılmasının elzem olduğuna karar verdikten sonra çalışmalarımıza başladık. Azim ve kararlılıkla bunun peşini bırakmadık. Yer yer moralimizi bozan hadisler oldu. Kubbe Dağı’na bir tünelin yapılmasının olası olmadığını açıklama edenler oldu. Biz bu işe inanmıştık çok şükür netice aldık ve Kubbe Dağı’na tünel yapılacak.

Projenin bu noktaya gelmesini karşılayan Genel Başkanımız ve Başbakanımıza, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık’a Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve Kara Yolları bölge müdürümüze çok teşekkür ediyorum.”

Pütürge’nin düzensiz bir yapıya sahip olduğunu fakat Şiro Çayı tabanı vadisine sahip olduğunu açıklayan Başkan Polat, “Pozitif ilçenin güney kanadını besleyecek Mir Yaylası barajı ve kuzeyde de besleyecek olan Şiro Çayı tabanlı Kubbe dağı barajı buna gölette diyebiliriz.Çünkü gölet ve baraj arası bir şey.Bunlar buradaki susamış bölgeleri besleyecek olan yapılar.Bunların dıştan 7-8 tane sulama göletleri ile kapalı sulandırma sistemi çalışmalarımız devam ediyor.Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünce ilçede altyapı çalışmaları devam ediyor.Bunun beraberinde ilçe merkezinde sulandırma suyu çalışmalarımız sürüyor. Pütürge’nin su sorununu çözeceğiz” diye konuştu.

Pütürge’de acil bir şehirsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu vurgulayan Polat, ilçenin üçte birinin can çekişiyor halde olduğunu ve bu anlamda fazla önemli bir konut sıkıntılarının bulunduğunu söyledi. Tüm planlamaların bittiğini ve gerekli çalışmaların yapılarak taleplerin toplandığını kaydeden Polat, “Perşembe günü ihaleye çıkılacak. TOKİ ve kentsel değişim Pütürge’ye hayat verecek projeler. Turgut Özal’dan sonra enerji anlamında ilçeye önemli bir yatırım yapılmamış. Göreve başlar başlamaz Aksa ve ilgili bakanlıkla görüştük.2017’ye kadar Pütürge’deki esas enerji sorunları çözülecek. İlçe genelinde bulunan ağaç direkler, demir direklerle değiştirilecek. Mevcut olan gerilim hattında da ciddi incelemeler yapıldı. Sincik üstünde de bize bir hat sağlanıyor. Karakaya üzerinden Doğanyol ve Pütürge’yi besleyecek bir hattımız mevcut bu da güçlendiriliyor. Ayrıca da güneş enerjisi sistemi 5 megavat saatlik bir enerji sistemi Pazarcık bölgesinde şuan da bununda çalışmalarını da yürütüyoruz. Dönem ardına kadar Pütürge’nin enerji sorunu kalmayacak. İlçede turizm yönelik çalışmalarımızda var. Bu anlamda dünyanın 8. harikası Nemrut Dağı’na sahibiz. Suyun aktığı istikamet itibariyle kuzey yüzeyi biz güney yüzeyinde de Adıyaman var. Burada çalışmalarımız devam ediyor, bölgeye iki yönden teleferikle ulaşımı sağlayacak, bir takım donatılar ile rekreasyon alanlarının yapılacağı, kralların minyatür şeklinde eserlerinin sergileneceği ayrıca mevcut heykellerin camekan içerisine alınacağı güzel bir planlama üzerinden çalışmamız var ilgili bakanlığa projeyi gönderdik inceleme devam ediyor” ifadelerine yer verdi. – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder