CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Taksim’deki kışla inşallah yapılacak
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Taksim’deki kışla inşallah yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı’na Topçu Kışlası, Atatürk Kültür Merkezi’nin yerine opera binası, Maksem’in arkasına da cami inşa edileceğini açıkladı. Erdoğan, üç yıl önce Türk siyasi tarihine “Gezi olayları” olarak geçen protestolara neden olan Topçu Kışlası için, “İsteseler de istemeseler de tarihine uygun olarak yapılacak” mesajı verdi. 

Darbe girişimini protesto etmek için Kısıklı’daki konutunun önünde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Dik dur eğilme, bu millet seninle” tezahüratları yapıldı. Şehitler tepesinin hiçbir zaman boş kalmayacağını anlatan Erdoğan, “Şehitlerimizi gördük değil mi? İşte 208 şehidimiz var. Hepsini defnettik. Ama bilesiniz ki bu halka son değil. Bunu devamı da olacak. Kah sizlere kah bizlere olacak. Zaten biz bu yola böyle çıktık, böyle koyulduk. Ne dedik? Kefenimizi giydik bu yola böyle çıktık” diye konuştu.

‘Hesapları altüst’

Son dönemde yaşananların sıradan bir mesele olmadığını, milli, yerli ve vatan meselesi olduğunu aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: “Bu vatan meselesinde, bu ne idüğü belirsizlere ülkemizi bırakmayacağız. Yargıda ve emniyet teşkilatında yoğun şekilde adımlar atılıyor. Açığa alınanlar var ve yeni yeni görevlendirmeler yapılıyor. Eksikler var hepsinde. İşte çarşamba günkü toplantı inşallah bunların önünü açacak. Hani hep bir sözüm var ya ‘İnlerine gireceğiz’ diye. Şimdi toptan inlerine gireceğiz. Onlar sizin böyle  meydanlara çıkacağınızı düşünmüyorlardı. 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle bir çağrı  ve bu çağrıdan sonra meydanlara dökülüş var ya o bütün hesapları altüst etti.”  

‘İsteseler de istemeseler de’

Erdoğan, hükümetin gayretli ve iyi bir yolda olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; “İnşallah şurada 1 ay kadar bir süre kaldı, 26 Ağustos’ta inşallah Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü açacağız. Bu millet neye layık değil ki? Hamdolsun her şey kararlı bir şekilde yürüyor. 26 Aralık’ta da bir başka eser Avrasya Tüneli’nden araçlarımız geçecek. Taksim Meydanı’ndakilere de müjdelerimiz var. Taksim’deki kışla inşallah isteseler de istemeseler de tarihine uygun olarak yapılacak. Orada bir tarih müzesi yapacağız, bir şehir müzesi yapacağız. Bitmedi, şu andaki Atatürk Kültür Merkezi’nin olduğu yere, yanındaki boşluk, arkasındaki boşluk tamamıyla orası yıkılacak ve Türkiye’nin ilk opera binasını da inşallah oraya yapacağız. Bitmedi, üçüncü bir müjdemiz daha var Taksim’de, orada Maksem var. Hani o böyle tarihi duvarlar var ya o duvarın tam arkasına da inşallah Taksim Camii’ni inşa edeceğiz. Proje hazır. Taksim’in tamamını  yayalaştıracağız. Bütün trafiği yerin altına alacağız. Taksim çok ciddi bir çekim merkezi haline gelmiş olacak. Birkaç yıl içerisinde Taksim Meydanı bu kadar garip olmayacak, daha zengin olacak, daha güzel olacak, daha farklı olacak.”

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/taksim-deki-kisla-insallah-siyaset-2280625/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder