KANAL MALATYA TV | MALATYA HABER|
Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler
Sosyal Medyada Paylaş
22 Kasım 2016
Kanal Malatya TV

Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler

Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde oturdukları apartmanın su deposunu boyamaya çalışan 3 birey ile onları kurtarmak isteyen 2 kişi ve 3 itfaiye eri tinerden zehirlendi. İlçeye alt Yakınca Mahallesi Onbin Konutlar’daki bir sitede, site yöneticisi Eray Menevşe ile apartman sakinleri Mehmet Soku ve Ragıp Ermiş, boya yapmak için

Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler
Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler
Su Deposunu Boyarken Zehirlendiler

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde oturdukları apartmanın su deposunu boyamaya çalışan 3 birey ile onları kurtarmak isteyen 2 kişi ve 3 itfaiye eri tinerden zehirlendi.

İlçeye alt Yakınca Mahallesi Onbin Konutlar’daki bir sitede, site yöneticisi Eray Menevşe ile apartman sakinleri Mehmet Soku ve Ragıp Ermiş, boya yapmak için su deposuna girdi.

Bir vakit daha sonra ses gelmemesi üstüne su deposunun bulunduğu alana giden güvenlik görevlisi Ahmet Şahin, Ermiş, Menevşe ve Soku’nun yerde yattıklarını gördü. Şahin, sitede oturan Mustafa İnci ile zehirlenen 3 kişiyi çıkartmak için uğraşırken tinerden etkilendi.

Apartman sakinlerinin durumu bildirmesi üzerine durum yerine gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, zehirlenen 3 kişiyi su deposundan çıkarttı.

Menevşe, Soku ve Ermiş ile zehirlenen emniyet görevlisi Ahmet Şahin ve apartman sakini Mustafa İnci, ambulanslarla Malatya’daki farklı alanlara yönlendirilmiş hastanelere kaldırıldı. Kurtarma çalışmalarına katılan 3 itfaiye eri de tinerden etkilenerek ambulansla hastaneye götürüldü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 kişinin apartmandaki su deposunun içerisini boyamak istediği sırada olayın meydana geldiğini söyledi.

Apartman sakinlerinin tinerin etkisiyle zehirlendiğini aktaran Acar, “İtfaiye ekiplerimiz, zehirlenen vatandaşlarımızı su deposundan çıkarıp, sağlık durumu ekiplerine teslim etmişler. Vatandaşlarımızın yaşamsal tehlikelerinin olduğunu öğrendik. Bu sırada 3 itfaiye erimiz de zehirlenen vatandaşlarımızı kurtarırken tinerden etkilendi. Onlarda şu an hastanedeler, önemli bir sağlık sorunları değil.” dedi.

Olayla ilgili tahlil sürüyor.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 HABER SİSTEMİ by BTMM