TÜRGEV öncülüğünde yurtdışında dil ve kariyer fırsatı!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
TÜRGEV öncülüğünde yurtdışında dil ve kariyer fırsatı!

TÜRGEV öncülüğünde yurtdışında dil ve kariyer fırsatı!

TÜRGEV öncülüğünde yurtdışında dil ve kariyer fırsatı!

Kendini ve kariyer gerçekleştirmek isteyen 30 yaşının altında olan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yurtdışında İngilizce dil eğitimi ve staj/kariyer fırsatı sunuluyor.

Mental İnsan Kaynakları Kabiliyet Yönetimi Direktörü Uğur Karaboğa, yaptığı açıklamada TÜRGEV ve Albukhary Vakfı tarafından Malezya’da “Dil Kursu ve Idareci Eğitimi” programı düzenlendiğini, katılım hakkı şampiyon adaylara bireysel gelişim ile birlikte ülkeler arası kültürel etkileşim imkânı, staj ve meslek fırsatı sunulduğunu söyledi.

Program başvurularının 15 Aralık 2016 tarihinde son bulacağını vurgulayan Karaboğa, ”Program 15 Şubat 2017 tarihinde başlayacak. Proje kapsamında, genç yeteneklere Malezya ’da alacakları dil eğitimi için TÜRGEV ve Albukhary Vakfı kadar farklı kategorilerde burs imkânı sağlanacak.”dedi.

Programa kabul edilen adaylara fazla sayıda olanak sağlanacağını vurgulayan Karaboğa, “Bu imkanlar aralarında Eğitim Bursu, Proje Yönetimi Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitimi, Idareci Asistanlığı Eğitimi, Yoğunlaştırılmış Dil Programı, öğrenciler için kampüs içi konaklama, kampüste sabahtan, öğle ve akşam yemekleri, Ülke İçi Ulaşım, Hayat Bursu, Ulaşım Bursu (Milletlerarası Ulaşım) Kültürel Etkileşim Aktiviteleri yer alıyor” diye konuştu.

Uluslararası Meslek Fırsatı

Öğrencilere kariyer fırsatı sunulduğunu da aktaran Uğur Karaboğa, şöyle devam etti:

“Program zarfında Yönetici Asistanlığı ya da Proje Yöneticiliği,  İnsan Kaynakları alanlarında sertifika almaya adalet kazanan kişilere Mental HR göre kariyer fırsatları sunulacaktır. İngilizce sınavında başarılı olan adaylar; dil okulu eğitimlerinin yanı sıra sertifika programlarından en az birine katılmaya adalet kazanacaklar. Eğitimlere ahenkli katılan ve eğitim sonunda yapılacak  imtihan ve mülakatta başarılı olan ilk 50 adaya uluslararası staj imkânı sağlanacak. 1 aylık staj süresinde başarılı olan adaylara ise 2 bin 500 dolara dek varan iş fırsatları sunulacaktır.”

30 yaşını doldurmamış lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, yeni mezunlar ile kendini ilerletmek ve kariyer yapmak isteyen adayların başvuru formu yapabileceğini vurgulayan Karaboğa,  detaylı bilgilerin www.dilbursu.com veya www.lamt2017.com adreslerinden alınabileceğini kaydetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir