CANLI TV

 • Turkish
 • Turkish
 • DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,9569
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Türk Hava Yolları’dan Yeni Mobil Uygulama
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Türk Hava Yolları’dan Yeni Mobil Uygulama

Türk Hava Yolları'dan Yeni Mobil Uygulama
Türk Hava Yolları’dan Yeni Mobil Uygulama

Türk Hava Yolları’dan Yeni Mobil Uygulama

Türk Hava Yolları mobilde yeni bir döneme yepyeni yüzüyle giriyor!r

Monitise, Türk Hava Yolları ’nı mobilde bitmiş aşağıda yeniledi. Türk Hava Yolları ’nın yeni mobil uygulaması kullanıcıların bütün hizmetlere bambaşka platformlardan kolayca ulaşmasını sağlıyor.
 
Geliştirdiği mobil bankacılık, ödeme sistemleri ve mticaret uygulamalarıyla mobil Teknoloji alanında dünya liderleri arasında yer alan Monitise (eski adıyla Pozitron), Türk Hava Yolları ’nı mobilde ayrı bir görsel deneyime taşıdı. Monitise ’ın uçtan uca geliştirip tasarladığı yeni Türk Hava Yolları uygulaması, değişen tip ihtiyaçlarına daha süratli ve bereketli cevap verirken, bununla beraber kullanıcıların hava yolu şirketlerinin mobil uygulamalarına bakışını iyice değiştirecek nitelikte.

 

Android, iOS ve Windows Phone platformlarında çalışan yeni THY mobil uygulaması kullanıcılara bilet satın alma, check-in yapma, Passbook ’tan mobil biniş kartı oluşturma, koltuk seçme, uçuş bilgilerine erişme, bagaj takibi yapma, favori havalimanları listesi oluşturma, promosyonlardan farkında olma ve Türk Hava Yolları ’nın sadakat programı Miles & Smiles ’a tescil olup avantajlarından faydalanma imkânı tanıyor.

 

Türk Hava Yolları ’nın yeniden Monitise tarafından yenilenen mobil web sitesi de, kullanıcılara 360 derece bir deneyim sunarak hayatı kolaylaştırıyor.

 

Gerçekte öne çıkanlar

 

Yeni konsept ile kullanıcılar telefon rehberlerinde bulunan kişilerin bilgilerine erişip onlar için rezervasyon yapabiliyor ve bilet satın alabiliyor. Yapılan rezervasyonlar mobil takvime eklenebiliyor ve kullanıcıya hatırlatılıyor.

 

Gerçekte öne meydana çıkan animasyonlar ise iPhone, Android ve Windows Phone kullanıcılarına fazla daha görsel bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar bir uçuş seçtiklerinde harita üzerinde kalkış ve varış noktalarını gösteren bir canlandırma görüyorlar.

Gerekli bilgilerin doldurulmasının peşinde uçuş özeti, hava durumu ve varış noktasını barındıran bir animasyonla da sergileniyor.

 

iPhone, Android ve Windows Phone uygulamasında esas yemek listesi, uygulamaya giriş saatine tarafından gece ya da gündüz görünümüne bürünüyor.

 

Çok daha süratli bilet işlemi

 

Yeni başvuru, bilet satın alma süresini kısaltarak akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Başvuru Formu içerisinde kullanıcıların profil bilgileri saklanarak gerekli formlar otomatik doldurulabilirken, yeni Miles & Smiles ekranları ile kullanıcılar sık uçuş kartlarını ve  kazandıkları milleri zahmetsizce peşine düşüp takip edebiliyorlar.

 

Monitise MEA CEO ’su Fatih İşbecer, yeni THY uygulaması ile ilgili şunları söylüyor: “2009 yılından bu yana Türk Hava Yolları ile mobil teknolojiler alanında meslek birliği halindeyiz. Türk Hava Yolları için 2009 yılında birincil mobil uygulamalarını tasarlayıp geliştirmiştik. Hatta THY iOS uygulamasında Passbook entegrasyonu sunan, dünyadaki ilk havayolu şirketleri arasında yer almıştı. Havayolu uygulamalarındaki bütün deneyimimizi ve uzmanlığımızı Türk Hava Yolları ’nın bu yeni mobil konseptine uygulamaktan büyük bir sevinç duyduk. sonuç olarak ortaya Türk Hava Yolları ’na yakışır bir tatbik çıktı.”

 

Türk Hava Yolları Online Satış & Pazarlama Müdürü Cengiz Değirmenci ise şunları ekledi: “Avrupa ’nın En İyi Havayolu* olarak müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlayıp en süratli şekilde ihtiyaca yerinde hizmeti sunmamız gerekiyor. Monitise ile birlikte tasarlayıp geliştirdiğimiz güzel tasarıma sahip yeni mobil uygulamamız sayesinde, müşterilerimize bütün platformlarda (iOS, Android, Windows Phone, mobil site) fazla daha çabuk, fonksiyonel ve kullanıcı dostu bir mobil tecrübe sunmuş olduk.”

 

* Skytrax Passenger Chice ödüllerinde Avrupa ’da 2014 yılının en iyi hava yolu seçildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber