CANLI TV

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  $1.608,5500
 • EURO
  $0,4557
 • ALTIN
  $51.366,6000
 • BIST
  $192,6000
TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR

Türkiye’nin başkenti her ne kadar da Ankara ise tüm toplumumuz tarafından bilinir ki ülkemizin kalbi İstanbul’dan atmaktadır. Ekonomi, sosyal, siyasal, sanat ve sivil dayanışma genel merkezleri yerleşim olarak İstanbul içindedir. Dolayısıyla 81’il ve ilçelerindeki teşkilatlanma, örgütlenme mekanizması genel merkezleri olarak İstanbul’dan yönetilmektedir. Ayrıca finans kurumları, bankalar, iş dünyası, bütün kurumsal zincirler, siyasal ve sivil toplum kuruluşları tamamen İstanbul’dan koordine edilmektedir.

Diğer taraftan dünya coğrafyasında kendini evrenin sözde yöneticiliğini üstlenmiş, dünya sömürgeciliğinde üzerinde güneş batmayan tek ülke olarak isimlendirilen bir bela vardır ki, bu belanın adına ‘İngiltere’ denir.

Dünya literatüründe aynı pencereden bakıldığında küresel dengeler, İngiltere’den tutulmakta ve yönetilmektedir. Halk arasında da bunun adına “İngiliz sömürgesi” denilmektedir.

….

TÜRKİYE İSTANBUL'DAN, DÜNYA İNGİLTERE'DEN YÖNETİLİYOR.
TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR.

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR

Hristiyan aleminin Patrikaneler merkezi
Mason camiasının Rotaryanlar merkezi
Lions kulüpleri ve locaların merkezi
Dünya Ticaret ve ekonomi merkezi
Dünya borsalar ve bankalar merkezi
Dünyada ki illegal yapıların merkezi
Dünyada ki mevcut cemaatlerin merkezi
Afrikada ki kurtuluş örgütleri merkezi
Latin Amerika örgüt mekanizması
PKK/PYD örgütünün merkezi
DHKPC örgütünün merkezi
TİKKO örgütünün merkezi
MOSSAD mekanizması
CİA mekanizması
FBI mekanizması
DAEŞ yönetimi ve İslamcı görünen sözde cemaat merkezleri İngiltere’de olmakla birlikte İngiltere’den yönetilmektedir.
Yani bir açıdan ülkemizde ve özellikle İslam dünyasında yaşanan elim olayların ana kaynağı kamuoyunda her ne kadar Amerika, İsrail veya Almanya olarak bilinse de perdenin arkasında gerçekte İngilizler vardır.

….

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR.

İngiltere yönetimi, İslam âleminin iç yapısındaki zafiyet açığını iyi analiz ederek sinsi planlarına avantaj sağlamaktadır.

İslam coğrafyasının siyasi ve hilafet liderliği günümüzde asla mevcut değildir.

Tarikat ve cemaatler bu misyonu taşıyoruz deseler de aslında taşıyamaz. Bu durum eşyanın tabiatına aykırıdır zaten.

Tarikat ve cemaatlerin kuruluş amacı ve işlevselliği farklıdır çünkü.
Siyaset ile dirsek temas içinde olan cemaatlerin yapısı ve gayesi tamamen çok farklıdır.

Tarikatlar ve cemaatler birer sivil kuruluşlardır. Kaldı ki günümüzdeki tarikat ve cemaatler kendi içyapılarında bile birden fazla bölünmeler yaşamakta ve bilmeden illegal yapılanmaların maşası olmaktadır.

Bu bağlamda; her cemaat kendi taraftarların dışındakilere siz-biz diye hitap ederler. Kendi taraftarlarına ihvan olarak kabul ederler. Bu yaklaşım dinen, sosyolojik olarak ve siyasal yaklaşım olarak da çelişkili ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Onun için siyasi liderlik siyasi tecrübeyi esas alır bunun yanında da ahlaki tutumuyla bütün vatandaşlarını, ümmeti hatta insanlığı bir değer olarak kabul eder. Bu açıdan tarikat ve cemaatler sivil insiyatifleriyle birbirlerine yardımcı olmayı esas almalılar ve ruhbanlık tuzağına da düşmemelidirler.

….

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR

Ne yazık ki; para, makam, mal ve mülk, şöhret İslam aleminde hüküm sahibi olmak isteyen sözde liderlerin itibarını düşürmüştür. Bu zafiyetleri iyi analiz eden kurnaz İngiltere yönetimi, kendi ideolojik yapılanmaların gücü karşısında, daima hezimete uğramıştır dünyayı.

Son yıllarda yaşadığımız 17/25 Aralık, Gezi olayları ve 15 Temmuz gecesi darbe girişimi gibi tüm terör saldırılarının arkasında doğrudan İngiltere yönetimi vardır. Bu aynı zamanda tamamen bir ‘Haçlı seferi’dir…

Amerika, İsrail, Almanya ve diğer işbirlikçi ülkeler tamamen İngiliz sömürgesi adı altında birer maşa görevi görmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında  gerçek bir Müslüman daima; uyanık olmalı, akıllı olmalı, bilgili olmalı, diri olmalı ve mücadeleci olmalıdır..

Darbelerin de arkasındaki finans ve genel destek İngiltere’den sağlanır ve model olarak ta sözde İslam dinini tebliğ eden cemaatler süsü verilerek darbeler gerçekleşir..

Irak, Mısır, Lübnan gibi ülkelere yapılan darbe operasyonlarının arkasındaki güç ingiltere’dir. Ülkemizde defalarca yaşanan darbeler bu misyonun arka bahçesidir.

….

TÜRKİYE İSTANBUL’DAN, DÜNYA İNGİLTERE’DEN YÖNETİLİYOR

15 Temmuz “FETÖ” terör örgütünün darbe girişimi de aynı zihniyetin ürünüdür.

Cemaat görünümlü “Fetö” terör örgütü de kendi içyapısındaki işe yaramaz ve söz geçiremediği kişileri stratejik bir girişimle deşifre ederek görevden alınmalarını sağladı. Aslında gerçek “Fetö” militanları darbe girişimi sonrasında yeni kadrolara atandı. Dolayısıyla olası daha büyük darbelerin önü açılmak üzere temelleri atıldı.

Siyasi partiler, Yerel Yönetimler, STK’lar, Sendikalar ve Bürokratik alanlarda yeni göreve gelenler bu yapının sıfırdan yetiştirdiği henüz deşifre olmamış kişilerdir.

Kuran-ı Kerim’de (Maide / 51) bile bu pencereye ışık tutulmuştur. “Onlar asla uyumazlar, onlar birbirilerinin dostudur ve asla sizinle dost olmazlar.”

Bu nedenle birilerinin referansıyla kilit noktalarda görev yapanlar, her yıl görev yeri değiştirilmeli ve tam yetkili olmamalıdır.

Türkiye’nin bekası ve bütün İslam ülkelerinin huzuru için mücadele veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, ülkemizde ve tüm İslam’a gönülden hizmet verenlere Allah c.c dayanma gücü versin. AMİN.

KAYNAK: MALATYA.NEWS

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
WhatsApp chat