CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Bakan TÜFENKÇİ “Terörün Dibini Kazıyana Kadar Pes Etmek Yok”
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Bakan TÜFENKÇİ “Terörün Dibini Kazıyana Kadar Pes Etmek Yok”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir terörist kalmayıncaya kadar, silahlar betona gömülene kadar, teröristler bu ülkeyi terk edene kadar bu mücadele de devam edecek” dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret eden Tüfenkci, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, “Çatışmalardan dolayı Malatya’nın bir evladı şehit oldu. Kendisine ve bütün şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah yapmış oldukları mücadelenin, dökmüş oldukları kanların bedeli, dirhem dirhem bütün o teröristlere ödetilir. Tabi biz kandan yana değiliz. Biz, çukurdan yana değiliz. Ama şunu hep ifade ediyoruz; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir terörist kalmayıncaya kadar, silahlar betona gömülene kadar, teröristler bu ülkeyi terk edene kadar bu mücadele de devam edecek. Çünkü biz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özellikle PKK’nın orada yaşayan Kürt halkına yapmış olduğu zulmü sonlandırma adına bütün gücümüzle mücadele yapacağız ve oradaki insanlara da bütün Türkiye’de olduğu gibi kardeşliği, barışı hakim kılacağız. Esnafımızın, tüccarımızın işinin, aşının peşinde olduğu, huzur içerisinde kepenlerini açtığı bir ortamı inşallah kısa zamanda sağlayacağız” diye konuştu.

“Çalışma şartları noktasındaki sıkıntıları biliyoruz”
Basın mensuplarının çalışma şartlarındaki sıkıntıları bildiklerini dile getiren Tüfenkci, şunları söyledi: “Basın camiasında çalışan arkadaşlarımızın hem çalışma şartları noktasındaki sıkıntılarını hem de fikrin namusunu temsil etmeleri noktasındaki sıkıntılarını biliyoruz. Basının özgürleştirilmesi noktasında hem patrona hem iktidara hem de kamuoyuna karşı özgün, özgür bir duruşu sergilemelerinin hep yanında olduk. Ancak bu yanında olma, teröre ve yasa dışı Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na veya Başbakanı’na hakarete de asla ve asla izin vermemek gerektiğini de biliyoruz. Esasında ne Başbakana, ne Cumhurbaşkanı’na, hiçbir şahsa hakarete, iftiraya varan beyanların arkasında olunmaması gerektiğini de biliyoruz. Bu ince çizgide gerek cemiyetlerimiz, gerek derneklerimiz ciddi anlamda gayret gösteriyorlar.”

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ise, ziyaretinden dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye teşekkür etti.

Karaduman, “Sayın Bülent Tüfenkci’nin bakanlığı, Özal’dan sonraki yıllardan sonra Malatya’ya en büyük hediye olmuştur. Malatyalı bunu çok iyi şekilde değerlendirmek zorundadır” dedi.

788a2930-6466-4a13-8c12-be0d8cffb1ebBakan Tüfenkci daha sonra Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni (MGTC) ziyaret etti.

Tüfenkci, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu coğrafyanın her bir teröristten temizlenene kadar mücadeleye devam edileceğini, silahların betonlara gömülene, teröristlerin bu ülke topraklarına bir daha ayak basmayana kadar mücadele devam edecek. Elbette ki bu mücadelede bir bedel ödeniyor. Bu bedel ödeyenlerin yakınlarına sahip çıkma ülke olarak bizim görevimiz. Ama biz istiyoruz ki kardeşlik olsun, demokrasi olsun, barış olsun” diye konuştu.

Tüfenkci’ye ziyaretlerinde Vali Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder