CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Ömer Çelik : Katilin taziyesine giden kişinin Meclis’i kirletmemesi gerekir
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Ömer Çelik : Katilin taziyesine giden kişinin Meclis’i kirletmemesi gerekir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, YPG’nin büyük devletlerle bölgede oyun oynadığını belirterek “Eğer DAEŞ’le mücadele etmek tek başına meşruiyet gerekiyorsa El Nusra da DAEŞ’le mücadele ediyor. Biz bu örgütlerin sahadaki ittifaklara göre tasnif edilmesine karşıyız.” dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ…

Çelik ayrıca, HDP Van Milletvekilinin Ankara saldırganının taziyesine katılmasını sert bir dille eleştirerek “Bir katilin taziyesine giden bir kişinin Meclis’i kirletmemesi gerekir. Buna müsade verilmemelidir.” diye konuştu.

Ömer Çelik’in açıklamasından satırbaşları:

Eğer Ankara’da bu olabiliyorsa Avrupa’nın başkentlerinde de olabilir. Kimsenin herhangi bir terör örgütüne istisna durumunda olmaması gerekir.

Eğer DAEŞ’le mücadele etmek tek başına meşruiyet gerekiyorsa El Nusra da DAEŞ’le mücadele ediyor. Biz bu örgütlerin sahadaki ittifaklara göre tasnif edilmesine karşıyız.

YPG BÜYÜK DEVLETLERLE OYUN OYNUYOR

YPG adlı terör örgütü herkesin gözü önünde büyük devletlerle oyun oynuyor. Şimdi Azez’in batısıyla Fırat’ın doğusunda bir tarafta ABD ile bir tarafta Rusya ile oyun oynuyor. Bu oyuna dünyanın göz yummaması gerekiyor. Türkiye top atışını durdursun açıklaması yapıyorlar. Peki YPG’nin Suriye topraklarında ilerlemesini nasıl durduracaksınız? Herkesin ulusal güvenliği ne kadar önemliyse bizim ulusal güvenliğimz de o kadar önemli. 

Türkiye’nin bütün tedbirleri savaştan uzak durmaya yönelik tedbirlerdi. Hiç bir şekilde savaş senaryolarının içerisinde değildir. Sık sık gündeme gelen bu spekülasyonlara kimsenin aldanmaması gerekir. Tabi ki tedbir alınacaktır ama bu savaştan uzak durarak yapılacaktır. 

HDP KAFASI KARIŞIK BİR KADRO

HDP insanlarımızın hedef alındığı kanlı bir saldırıyı kınayamayacak, bu konu hakkında hazırlanan bildiriye imza atamayacak kadar kafası karışık. TBMM’de 4 partinin imza atması gereken bildiriye HDP imza bile atamadı. Bu insanlık dışı saldırıyı lanetleyen bildiriyi imzalayamayan, terör konusunda kafası karışık bir kadro. En son bir vekilin canlı bombanın taziyesine katılması, TBMM üyeliğiyle bağdaşadığı gibi insanlıkla da bağdaşmaz. Sizin insanlık değerlerile beraber olduğunuzla alakalı herhangi bir değerlendirme yapılamaz. Dünyada da böyle bir şey görülmüş olabileceğini sanmıyorum.

“MECLİS’E BİR ANAYASA TASLAĞI GETİRMEK İSTERİZ”

Yeni anayasa talebini daha çok anlatmak ve ikincisi Türkiye’nin en büyük siyasi partisi olarak Meclis’e bir anayasa taslağı getirmek ve Türkiye’nin siyasi hafızasına nakşetmek isteriz. Biz bunu vatandaşın talebi olarak değerlendiriyoruz. Esas olan vatandaşın talebidir. 

“VATANDAŞLARDAN TALEP GELDİYSE KOMİSYON KURULUR”

Biz vatandaşı dinleriz. Vatandaşlardan bir talep geldiyse anında bir komisyon kurulur, dinlerler. Çeşitli hassasiyetler ortaya çıktığı zaman bir takım gruplar bunları çalmaya  çalışıyorlar. Biz Cerattepe’yi Cizre’ye çeviririz diyen birisi varsa ona en sert cevabı veririz. 

“KATİLİN TAZİYESİNE GİDEN BİR KİŞİNİN MECLİS’İ KİRLETMEMESİ GEREKİR”

Teröristin taziyesine giden bir kişinin yaptığı davranışın milletvekili davranışı ile en ufak yakın bir tarafı yoktur. İspanya’da ETA’yı sosyal medyada öven bir kişi hapis cezası ile cezalandırıldı. Sen bir katilin taziyesine gidiyorsun. TBMM bir katilin taziyesine giden kişiler tarafından kirletilmeyecek kadar yüce bir makamdır. Katille yan yana durmayan bir kişinin TBMM üyesi vasfını taşıması düşünülemez. Türkiye’de biz Meclis’in çoğulculuğundan  tabii ki memnuniyet duyuyoruz ama terör bir coğulculuk konusu değildir. AİHM, terörü övmek ve azınlıklara karşı nefret suçu işlemeyi dışarda tutmuştur. Bir katilin taziyesine giden bir kişinin Meclis’i kirletmemesi gerekir. Buna müsade verilmemelidir. 

Görülüyor ki yanlış adrese bomba göndermişler, neredeyse MHP’den 5. parti çıkacak.

SURİYE’YE KARA OPERASYONU OLACAK MI?

Türkiye müdahale edecek yorumları çıkıyor. Bütün bu tartışmalarla sorulmak istenen bu. Türkiye’nin bu tip bir planlaması yok. Türkiye koalisyonla birlikte hareket eder. İlla buna katılırız diye bir şey de yok. Şu aşamada böyle bir şey yok. Bu hareketliliğin bir kara operasyonuna gireceği gibi yorumlanması doğru olmaz. 

Kaynak: AjansHaber

KAYNAK : HABER 6 AJANS

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber