CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Malatya’da 2016 yılının ilk bebekleri
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Malatya’da 2016 yılının ilk bebekleri

Malatya’da 2016 yılın bebeği ‘Elif Asel’ oldu

Mikail PELİT / MALATYA, (DHA)

Malatya’da 2016 yılının ilk bebeği, Çiğdem ve Ahmet Kargin çiftinin kız çocuğu olarak dünyaya gelen ‘Elif Asel” oldu.

Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Kadın Doğım Bölümünde saat 00.07’de normal doğumla 3 kilo 100 gram ağırlığında ve 49 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getiren 31 yaşındaki anne Çiğdem Kargin, eşi 31 yaşındaki Ahmet Kargin ile yeni yılın ilk dakikalarında bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı.

“2016 YILINDA İNŞALLAH HERŞEY YOLUNA GİRER’’

İlk çocuğunu dünyaya getirdiğini belirten anne Çiğdem, bebeklerine ‘Elif Asel’ adını verdiklerini söyledi. Anne Kargin, heyecanlı olduğunu belirterek, “Yılbaşına denk gelmesini beklemiyordum. Allah Kimsenin kucağını boş bırakmasın benim ilk çocuğum yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya geldiği için çok mutluyum. 2016 yılında inşallah her şey yoluna girer ülkemiz çok karışık inşallah her şey yoluna girer ” dedi.

Manisa’da yeni yılın ilk bebeği İlknur

Manisa’da 2016 yılının ilk bebeği Sefa (27) ve Aygül (23) Serpaşa çiftinin çocukları İlknur bebek oldu.

Merkez Efendi Kadın Doğum Hastanesi’nde 00:06 civarında doğan yeni yılın ilk bebeği İlknur Serpaşa normal doğum ile 2 kilo 450 gram olarak dünyaya geldi. Babası fabrikada çalıştığı için ailenin yanında değilken, anne Aygül Serpaşa’nın mutluluğu gözlerinden okundu.

Van’da 2016’nın ilk bebeği Ömer

Gezi incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürü Hikmet Selçuk Gedik Van Kadın Doğum Hastanesini ziyaret etti.

Gedik burada 00:01’de dünyaya gelen Tangül Öner ve Ahmet Öner çiftinin 10. çocukları olan Ömer’e çeyrek altın taktı. Gedik yeni yılın tüm yeni doğan çocuklara sağlık ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.

Adıyaman’da yeni yılın ilk bebekleri Abdurrahman ve Şeval

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya 5 kilo 500 gram ağırlığında gelen ikiz bebeklere Abdurrahman ve Şeval isimleri verildi.
Sağlıklı oldukları belirtilen bebeklerin annesi Didar Canlı, mutlu olduklarını belirterek, “Çok mutluyum; inşallah huzur ve mutluluk verirler. Barış, mutluluk, huzur, helal rızıklı temiz çocuk olurlar. Allah olmayanlara da versin inşallah. Oğluma Abdurrahman, kızıma ise Şeval ismini verdik. Babası şuanda işte olduğu için gelemedi” dedi.

Adana’da 2016 ilk bebekleri Ercan ve Lavinya

Akif ÖZDEMİR – Gökhan KESKİNCİ -Sam ÖZMEN / ADANA, (DHA)

Adana’da 2016 yılın ilk bebekleri Ercan ve Lavinya dünyaya gözlerini açtı. Yüreğir Beledile Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dünyaya gelen Orhan Demir ve Dilek Moren çiftinin bebeği Ercan’a çeyrek altın taktı.

Yüreğir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Yüreğir’e hoş geldin bebek’ etkinliği için Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, hasta yakınlarıyla sohbet etti. Daha sonra yeni yıla 10 saniye kala hastane personeli ve hasta yakınlarıyla geri sayımda bulunan Çelikcan, çevresindekilerin yeni yılını kutladıktan sonra doğumhaneye geçti. Burada yeni doğum yapanları ziyaret eden Çelikcan, annelere içinde bebek bezi, battaniye, emzik ve çıngırak bulunan hediye paketi ile kaynar verdi. Hediye dağtımının ardından 00.01’de dünyaya gelen Orhan Demir ve Dilek Moren çiftinin ilk çocuğu Ercan bebeği ziyaret etti. Halasının kucağındaki Ercan bebeğe çeyrek Cumhuriyet Altını takan Çelikcan, “Bu gece 2016’nın ilk bebeğini ziyaret etmek amacıyla buraya geldik. Yüreğir’in ilk doğan bebeğini hep beraber hayırladık. 2016 yılı ile beraber hayırlı kaderler diliyorum” dedi.

LAVİNYA’YI KAPIDA BEKLEDİ

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde de yılın ilk bebeği heyecanı yaşandı. Cep telefonu teknisyeni Mustafa Kılavüz, Mart ayında evlendiği eşi Seda Kılavüz’ü doğumhane kapısında bekledi. Kılavüz çiftinin bebekleri Lavinya, saat 00.03’de doktor M. Selçuk Kerpiç tarafından yapılan operasyonla dünyaya geldi.

Denizli’de yılın ilk bebeği saat 00.01’de doğdu

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Denizli’de yeni yılın ilk bebeği saat 00.01’de doğdu. Hemşire anne Gülgün Can ile diyaliz teknisyeni baba Evrim Can çiftinin bebeği Denizli Devlet Hastanesi’nde bu gece yeni yılın ilk dakikası olan 00.01’de kayıtlara girdi. Çiftin 3 kilo 350 gram normal doğumla dünyaya gelen kız bebeğine Algı ismini vereceği öğrenildi.

Denizli Devlet Hastanesi’nde Gülgün-Evrim Can çiftinin kız bebeği yeni yılın ilk dakikasında normal doğumla dünyaya geldi. Anne 29 yaşındaki Gülgün Can, hemşireler tarafından bebeğini dünyaya getirmesi için gece saat 23.50’de doğumhaneye alındı. Baba 34 yaşındaki Evrim Can, dışarıda heyecanla beklerken, anne Gülgün Can’ın yeni yılın ilk bebeğini saat 00.01’de 50 santimetre boyunda 3 kilo 35 gram ağırlığında dünyaya getirdi. Hemşireler tarafından yapılan kontrolden birkaç dakika sonra kız bebek odaya alınan annenin kucağına verildi. Hastane yönetimi de yeni yılın ilk bebeğini odada ziyaret etti. Anne Gülgün Can, 5 yıllık evli oldukları ve ilk bebeği olduğunu belirterek, “Çok mutluyum, herkese teşekkür ederim. Bebeğimizin doğum gününü de yılbaşında kutlayacağız” dedi.

Şanlıurfa’da yeni yılın ilk bebeğine Belediye Başkanı isim verdi

Ömer PINAR- Ömer ŞULUL/ ŞANLIURFA, (DHA)

ŞANLIURFA’da yeni yılın ilk bebeği, Sibel ve Mehmet Kurt çiftinin oldu. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kulağına ezan okuyup Fatma adını verdiği bebeğe Cumhuriyet altını taktı.

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi’nde, yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen kız bebeğe ailesi Fatma adını vermeyi kararlaştırdı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, dünyaya 3 kilo 200 gram ağırlığında sağlıklı şekilde gelen Fatma bebeği ziyaret ederek Cumhuriyet altını taktı. Ailenin isteği üzerine Belediye Başkanı Demirkol, bebeğin kulağına ezan okuyarak Fatma ismini verdi.

1 yıllık evli Sibel ve Mehmet Kurt çiftçi, hastane çalışanlarına ve Başkan Demirkol’a teşekkür ederek bebeklerini kucaklarına alıp yeni yılın mutluluğunu yaşadı.

Altepe’den 2015’in son, 2016’nın ilk bebeğine çeyrek altın

Mehmet İNAN/BURSA, (DHA)

BURSA’da, 2015 yılının son bebeği ‘Mehmet Ali’ ve 2016’ın son bebeği ise ‘Elif’e Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe çeyrek altın hediye etti.

Bursa’da yeni yıla girilmesine dakikalar kala Zübeyde Hanım Doğumevi’nde İzzet-Elif Bozdağ çiftinin ikinci çocukları dünyaya geldi. Çift, 2 kilogram 800 gram olarak doğan erkek bebeklerinin adını ‘Mehmet Ali’ koydu. Baba İzzet Bozdağ, yaptığı açıklamada oğlu dünyaya geldiği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Yeni yılın ilk dakikalarında ise Hakan-Nurdagül Allak çiftinin üçüncü çocuğu dünyaya geldi. Ailesi 2 kilogram 650 gram olarak doğan bebeğin adını ‘Elif’ koydu. Baba Hakan Allak da yeni yılda dünyaya gelen bebeğinin mutlu ve sağlıklı olarak büyümesinden başka dilediğinin olmadığını dile getirerek, “Uğurlu bir geleceği olsun, şansı bol olsun bebeğimin bana yeter” diye konuştu.

2015’in son ve 2016’nın ilk bebeklerine çeyrek altın hediye eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015 yılının son, 2016 yılının ilk bebeklerine altın takma etkinliğinin her sene yapılarak geleneksel hale geldiğini söyledi. Ülkeyi bereketli günlerin beklediğini belirten Altepe, “İnşallah yeni yıl hepimiz için hayırlı olur. Etrafımızda bu ateş çemberi inşallah bir an önce kalkar ve gelişen Türkiyemizle birlikte Bursa’da gelecek konusunda güzel günlerin, mutlulukların yaşandığı sevgi, kardeşlik güzel bir yıl olur” dedi.

Bingöl’de yeni yılın ilk bebeği ‘Yasmin’ oldu

Aziz ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)

BİNGÖL’de 2016 yılının ilk bebeği, Zeynep ve Fariz Kayıtmaztürkmen çiftinin ikinci çocukları ‘Yasmin’ oldu.

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde saat 00.05’te normal doğum yapan Zeynep Kayıtmaztürkmen, sağlıklı bir kız BEBEK dünyaya getirdi. Zeynep (33) ve Fariz Kayıtmaztürkmen’in (35) ikinci çocukları olan ve Yasmin adının verileceği belirtilen bebek, Bingöl’de yeni yılda doğan ilk bebek oldu. Kayıtmaztürkmen Çifti, yeni yılın ilk dakikalarında bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı.

Konya’da yılın ilk bebeği ‘Zeynep’ oldu

Tolga YANIK/KONYA, (DHA)

KONYA’da yeni yılın ilk bebeği, Alime- Kerim Çalışkan çiftinin kızları ‘Zeynep’ oldu.

28 yaşındaki Kerim ve 18 yaşındaki Alime Çalışkan çiftinin ilk bebeği saat 00.06’da Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisi’nde normal doğumla dünyaya gözlerini açtı. Ailenin ‘Zeynep’ adını vereceklerini belirttikleri bebek 50 santimetre boyunda ve 3 kilo 240 gram ağırlığında doğdu.

İlk kez anne olma sevincini yaşadığını belirten ev kadını Alime Çalışkan, “İlk kez anne oldum. Çok sancılı bir süreç ama buna değiyor. adını Zeynep koyduk. Annemin ismi. Çocuğumun büyüyünce okuyup iş güç sahibi olmasını istiyorum. Doğum sürecinde bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim” dedi.

2016’nın ilk doğanı Zehra bebek

Mehmet İlkay ÖZER/İSTANBUL, (DHA)

YENİ yılın ilk bebeği Zehra Dodurga oldu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bebeği hastanede ziyaret ederek altın taktı.

2016 yılının ilk bebeği Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğdu. Fazlı ve Nazlı Dodurga çiftinin üçüncü çocukları olan bebeğe Zehra ismi verildi. 3 kilo 280 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeği Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hastanede ziyaret etti.

MÜEZZİNOĞLU: ÖMRÜ, BAHTI İNŞALLAH AYLAN VE MİRAY BEBEĞE BENZEMEZ

Müezzinoğlu yeni yılın ilk bebeğinin ömrünün ve kaderinin kaybettiğimiz Aylan ve Miray bebeğe benzememesi temennisinde bulunarak ‘Ailesine, annesine, babasına tüm kardeşleriyle birlikte hayırlı olsun, bereket getirsin. Ömürleri ve bahtları inşallah Aylan bebeğe benzemez. İnşallah Miray bebeğe benzemez. Arzu ediyoruz ki çocuklarımız, gençlerimiz gerek ülkemizde, gerek bölgemizde gerekse dünyamızda daha çok huzurun. Daha çok barışın, daha çok kardeşliğin hakim olduğu süreçlere 2016 vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün ülkemizde, bölgemizde en çok huzura, barışa, kardeşliğe, en çok ta insanlık vicdanına ihtiyacımız var. Aylan bebek gibi binlerce bebek kaybediliyor. Annesiz. Babasız kalıyor veya anneler, babalar evlatsız kalıyor. Ülkemizde terörün ve terörizmin gençlere, çocuklara, ailelere, milletimize ödettiği ağır bedeller var. Ülke insanımızın neredeyse tamamı huzur, barış istiyor. Bütün bu temenniler bu akşam inşallah kardeşliğe vesile olur. Zehra bebeğin ömrü uzun bahtı açık olsun diyorum. Ablalarıyla, ailesiyle birlikte sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum’ dedi.

FOTOĞRAF İSTEĞİNİ KIRMADI

Baba Fazıl Dodurga’nın bebeğin isminin bakan tarafından konulması isteği üzerine Müezzinoğlu “Bu konuda karar kesinlikle ailenindir” diyerek ailenin fotoğraf çekilme isteğini kırmadı.

ASİYE BEBEĞİDE ZİYARET ETTİ

Bakan Müezzinoğlu yan odada yeni doğmuş Asiye bebeği de ziyaret etti. Annesi Kezban hanıma geçmiş olsun diyerek bebeği kucağına alıp sevdi.

HEMŞİRELERLE ÇAY İÇTİ

Müezzinoğlu yeni yılın ilk bebeğini ziyaret ettikten sonra hemşirelerin yeni yılını kutladı. Hemşirelere kırmızı gül verdikten sonra onlarla oturup çay içti. Sağlık çalışanlarının özveri ve fedakârlıkla çalıştıklarını belirten Müezzinoğlu şunları söyledi:

“Sağlık çalışanımız yılbaşı, yılsonu, Pazar, seyran demeden 7/24 olarak kesintisiz hizmetinin başında. Şifa dağıtıyor, dertlere derman olmaya çalışıyor ama en güzel tarafımız özellikle hemşire arkadaşlarda devamlı güler yüzlü olmaları. Hastalarda en çok bundan mutlu oluyorlar.”

Çorum’da yılın ilk bebeğine altın

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)

ÇORUM’da yeni yılın ilk bebeği 00.03’de dünyaya gelen ‘İnci Fatma’ bebek oldu. Anne Asuman Akoğlu, ikinci çocuğunu kucağına almanın mutluluğunu yaşadı.

Çorum’da yeni yılın ilk bebeği Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dünyaya geldi. 35 yaşındaki Asuman ve 35 yaşındaki Serkan Akoğlu çiftinin ikinci çocukları saat 00.03’de sezaryenle doğdu. 2 kilo 940 gram ağırılğında, 49 santimetre boyundaki kız bebeğe ‘İnci Fatma’ adı verildi.

Yeni yılın ilk bebeği ve annesini, Çorum Valisi Ahmet Kara ile eşi Mesude Kara hastanede ziyaret etti. Yeni yılın ilk bebeğine altın takan Vali Kara, “Yeni yılda memleketimize inşallah barış, kardeşlik hakim olsun. Bu çocuklar da bu bebekler de barış kardeşlik içerisinde yaşasınlar” dedi.

Bodrum’da 2016’nın ilk bebeği Efe oldu

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)

BODRUM’da yılın ilk bebeği Devlet Hastanesi’nde saat 01.11’de dünyaya geldi.

Bodrum Belediyesi Liman Müdürlüğü’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 28 yaşındaki Fatih Atilla Çelikbaş’ın 26 yaşındaki eşi Zübeyde Çelikbaş yeni yılın ilk saatlerinde Bodrum Devlet Hastanesi’nde bir erkek bebek dünyaya getirdi. Op. Dr. Yunus Çiftçi’nin saat 01.11’de yaptırdığı doğumda 3 kilo 400 gram ve 50 santimetre boyunda dünyaya gelen bebeğe Efe Salim adı verildi.

İkinci çocuğa sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden baba Fatih Atilla Küçükbaş “Allah bize yeni yılda yeni bir can, yeni bir bebek verdi. Eşimle çok mutluyuz, sağlıklı olması bizim için çok önemliydi, şükürler olsun bir sorun yok” dedi.

Anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu sabah saatlerinde taburcu edildiği belirtildi.

Yeni yıl bebeklerine altın, annelere çiçek

KARS, (DHA)

KARS’ta yeni yılın ilk dakikalarında doğum yapan 1’i Suriye uyruklu 4 anne ile bebeğine, Vali Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta tarafından altın ve çiçek hediye edildi.

Vali Günay Özdemir ve eşi Nurcan Özdemir ile Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta ile eşi Figen Karaçanta, Harakani Devlet Hastanesi Doğum Ünitesi’nde yeni yılın ilk dakikalarında doğum yapan Öznur Yıldız (22), Yaprak Çelik (24), Elif Tosun (35) ve Suriye uyruklu Verde Şetim’i (30) ziyaret etti. Burada annelerle bir süre sohbet eden ve çiçek veren Vali Özdemir ve Başkan Karaçanta, bebeklere de birer çeyrek altın taktı. Nurcan Özdemir ile Figen Karaçanta da annelerden bebeklerin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

İlk kez anne olan Öznur Yıldız, yeni yılın ilk dakikalarında anne olmanın sevincini yaşadığını söyledi. İkinci kez anne olan Yaprak Çelik ve Elif Tosun da anneliğin çok kustal olduğunu aktardı. 4’üncü kez anne olan Verde Şetim de çocuklarına Emine ismini verdikleri bildirdi. Harakani Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Kama, “Bugün Kars’ta yeni yıla merhaba diyen 4 bebek dünyaya geldi. Suriye vatandaşı bize 2 gün önce sancılarla geldi. Kendisini konuk ettik ve doğumunu gerçekleştirdik. Kız bebeğin sağlık durumu oldukça iyi. Eşi Suriye’de çobanmış. Savaş nedeniyle Hatay’a kaçmışlar. Oradan da Kars’a gelmişler. 2 aydır Kars’ta olduklarını söylediler. Kendileriyle Arapça bilen tercümanla bağlantı kuruyoruz” diye konuştu.

Hastaneden ayrılan Vali Günay Özdemir, daha sonra Merkez Polis Karakolu’nu ziyaret ederek polislerin yeni yılını kutladı. Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından karşılanan Vali Özdemir, polislerle bir süre sohbet etti ve karakol önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yeni yılın ilk bebeklerine Vali ve Başkan’dan altın

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeklerine Vali Ali Kolat ile Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından birer çeyrek altın takıldı.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Emniyet Müdürü Hasan Onar, Jandarma Komutanı İsa Çakmak, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Tekin Akca, hastane görevlileri ile birilkte yılbaşı gecesi Yüksek İhtisas Hastanesi’ni ziyaret ettiler. Hastalara şifa dileğinde bulunan Vali Kolat ve Başkan Saygılı, doğum servisini de ziyaret edip, yeni yılın ilk dakikalarında doğum yapan anne Şahbanu Yakar’a çiçek verip, dünyaya gelen Mina adlı kız çocuğuna birer tane çeyrek altın taktı. Kolat ve Saygılı daha sonra doğum yapan anne Sevda Demir’i ziyaret edip, kendisine çiçek verdikten sonra dünyaya getiridği erkek çocuğu Musa Talha’ya yine çeyrek altın taktı. Yeni doğan bebeklere aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömür dileyen Vali Kolat, 2016 yılının güvenli ve bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

Vali Kolat, ziyaretin ardından yaptığı konuşmada, 2016 yılının tüm insanlar için hayırlı, mutlu ve birlik içerisinde geçmesi temennisinde bulunurken, “Memleketimizin geleceği açısından hepimizin sorumlulukları var. Herkesin hak ve hukukunu gözeterek hareket ettiğimiz takdirde her şey daha güzel olacaktır. Bu vesileyle tüm vatandaşlara hayırlı yıllar diliyorum” dedi.

Bakan Ramazanoğlu, adı verilen Sema bebeğe hediye sepeti gönderdi

Suat DENİZ / IĞDIR, (DHA)

IĞDIR Devlet Hastanesi’nde doğum yaptıktan sonra ‘Bakacak durumum yok’ diyen 19 yaşındaki L.K.’nın terkettiği bebeğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hediye sepeti gönderdi.

Evlilik dışı yaşadığı ilişki sonucu hamile kalan L.K, 26 Aralık günü gittiği Devlet Hastanesi’nde doğum yaparak kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğini hastanede bırakarak giden L.K. “Çocuğa bakacak durumum yok. Zaten evli değilim. Ailem duyarsa bebeği ve beni öldürür” diye konuşunca bebek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teslim edildi. İl Müdürü Adem Safa, “Bakıcı annelerimizden birisi tarafından emzirilen bebeğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun adını verdik. Sema bebek şimdi emin ellerde” dedi.

‘DEVLETİMİZİN KORUYUCU ELİ ÜZERİNDE’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, ‘Sema’ bebek haberini okuyunca Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Safa’yı aradı. Bakan Ramazanoğlu, Sema bebeğe çeşitli kıyafetlerden oluşan bir hediye sepeti gönderdi. İl Müdür Adem Safa, hediye sepetini Sema bebeğin bakıcı annesine teslim etti. İl Müdür Adem Safa, şunları söyledi:

“Üç günlük olan bebeğe sahip çıktık. Sayın bakanımızın adını verdik. Sayın bakanımız bugün bebeğe hediye sepeti, gönderdi. Sepetin içindeki notunda, ‘Sema bebeğimize sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim. Devletimizin koruyucu eli her zaman minik bebeğimizin üzerinde olacaktır’ dedi. Bizim gönlümüzden geçen, bebeğin anne ve babasının yanında olmasıdır. Ancak aile bebeğe sahip çıkmadı. Devletimiz hiçbir evladını dışarıda sahipsiz bırakmaz, her zaman bütün vatandaşlarının yanındadır.”

KAYNAK :

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber